Kevään aikana olisi tarkoitus vaihtaa uudempaan autoon ja yhtenä vaihtoehtona on Mondeo käytettynä, -03 tai -04 mallia. Hinnan pitäisi jäädä alle 25t€:n. Autoa on tarkoitus pitää viitisen vuotta ja kilometrejä tullee noin 60tkm.
Onko Mondeo luotettavuudeltaan ja laadultaan nykyään hyvällä tasolla? Mitä kannattaa pitää mielessä kyseistä autoa valitessa?
Onko Mondeo luotettavuudeltaan ja laadultaan nykyään hyvällä tasolla? Mitä kannattaa pitää mielessä kyseistä autoa valitessa?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olen ajanut entisellä mondollaa 350.000...ei ihmeempiä vikoja....niin hyvä auto ,jotta ostin uuden joka sain tammikuussa...
terve
ittelläni farkku 1.8 -97 ja takana 180tkm
mondeolla ollaan menty 100 tkm ja kuluvia osia vaideltu mutta se mikä parasta niin osat ovat halpoja verrattuna muihin merkkeihin.
ei mitään isonmpaa valittamista.itse olen narissu koneen koosta sais olla 2.0 litranen kone koska mondeo on aika raskas auto.Muuten hyvä ollut ja meinaan vaihtaa kans uus koppaseen mondeoon ens kesänä!
Mulla on 2 litrainen ja voin sanoa että yhtä alimitoitettu sekin on. Vapaasti hengittävät alle 6 pyttyiset pitäis kieltää yli tonnin painoisissa autoissa.