Onko kaksilitraisia E Carinoita tuotu myös briteistä?Motonetissä nimittäin myydään 2.o E Carina(britti) etuiskareita jousijalalla.Onko jollakulla 2.0E brittiläistä Carinaa?
Onko tietoa
kiitollinen
5461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ainakin minulla oli 2-litrainen diesel Carina E. Hyvä peli oli ja varmaan on vieläkin!!!
Elikä nämä Motonetin ko. iskarit on tarkoitettu 2.0E-diesel Carinoihin?
Jossain vaiheessa valmistus siirtyi Britteihin; olikohan -95. Tarkista valmistenumerosta valmistusmaa. Japanissa tehdyillä alkoi muistaakseni JTxxxx ja Briteissä SBxxx. Jos et osaa valmistenumerosta päätellä, niin postaa se vaikka tänne, niin joku vastaa.
Kun taannoin vaihdatin Carina E :n tuulilasia, kysyttiin lasiliikkeessä valm.maata, kaupiaan mukaan jos Carina on vihreä sävyisillä laseilla se on Japanista, sinisävyiset Englannista. Asiaan en ole paremmin perehtynyt.
Hain Toyotaliikkeestä alkuperäiset etuiskarit (92e/kpl).Motonetin hinta oli 74,50e/kpl eli hintaero oli kovin pieni.Iskareissa luki: "made in Japan".Hyvä hankinta jos iskarit kestää taas 10 vuotta .