mitä on rakkaus?
mitä rakkaus on?
nallekarhu
8478
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
se on sitä et välittää toisesta tosi paljon... ei sitä oikeen voi selittää... se on vaan jotain selittämätöntä
Rakkaus on monia eri asioita eikä sanat riitä kuvaamaan sitä.
Mulla se oli ainaki sitä et hymyilin ja naureskelin koko ajan:) Äiti luuli et mä olin ottanu jotai mömmöjä:D Ja onhan se sit semmosta.. En mä tiä. Jotain ihanata.
toisille jumala on rakkaus. toisille taas suru johtuu yksinomaan rakkaudesta.
toisaalta sen suurempaa rakkautta ei olekaan, kuin se et ois kuolemaan rakkaan ihmisen edestä.
Kyllä on: sellanen rakkaus, jossa on valmis kitumaan ja kärsimään koko loppuelämänsä rakkaansa vuoksi. Kuolema on aina helpoin tie ulos.
Eli rakkaus on: se kun uskallat ja teet kaiken rakkaan puoleensa ja se tekee saman sun puolesta. Vaikka kysymys olisi kuolemisesta ja eloon jäämisesta!.. Esim. Romeolla ja Julialla oli aito rakkaus. Ja mun mielestä se on just sitä..
rakkaus on sitä kun ostat toiselle tavaraa ilman mitään vastinetta ja tuhlaat aikaasi turhiin asioihin, käytännössä ajan ja rahan haaskausta
NO JAA ONHAN MINULTAKIN KYSYTTY SITÄ ETTÄ KENEN KANSSA MÄ OLEN OLLUT MUTTA OLEN OLLUT SIITÄ VAITI. MINUSTA RAKKAUS ON YKSITYISYTTÄ