Ikkuna sisimpään (Taiteilija)

Katson ikkunaan
joka kasvoni heijastaa
Näyttää kasvot molemmat
ne tehdyt ja oikeat
Miksi peittelen sitä mitä olen
suojelen itseäni jotain peläten
Suurta salaisuutta suojellen
kuortaan samalla vuollen...
1208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miten usein onneni päivinä
lauloinkaan tuulesta ja kuutamosta.
Enää en laula: vanhuus on tullut.
Kuka säälisi surun murtamaa,
joka on kuin lakastunut lehti.
Minä en totu lyhtyjuhliin,
enkä halua tarpoa lumessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taiteilija kirjoitti:

Katson ikkunaan
joka kasvoni heijastaa
Näyttää kasvot molemmat
ne tehdyt ja oikeat
Miksi peittelen sitä mitä olen
suojelen itseäni jotain peläten
Suurta salaisuutta suojellen
kuortaan samalla vuollen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu