BIOS

Olis yks tiukka kyssäri.

Mitä tarkoittaa BIOSissa kohta:
-Local Bus IDE Adapter

vaihtoehtoina:
-Disabled
-Primary
-Secondary
-Both
Nyt kohdassa Both

Jos osais joku kertoa, niin ei ehkä kävis mitään peruuttamatonta!
2242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sun emolevyn IDE-ohjaimet, eli jotka ohjaa sun kovalevyjä ja romppuasemia.

Both niin molemmat sekä Primary ja Secondary on käytössä, eli sulla voi olla 4 IDE laitetta kiinni koneessa.

Voi olla enemmänkin jos sulla on RAID-ohjaimet emossa.

Kannattaakohan sun olla BIOSissa räpläämässä?

Äänestä
  • Kiitos tiedoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


BD. kirjoitti:

Olis yks tiukka kyssäri.

Mitä tarkoittaa BIOSissa kohta:
-Local Bus IDE Adapter

vaihtoehtoina:
-Disabled
-Primary
-Secondary
-Both
Nyt kohdassa Both

Jos osais joku kertoa, niin ei ehkä kävis mitään peruuttamatonta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu