Netscape 7.1

Onko kellään tiatoo tästä netscapen 7.1 selainversion
tietoturvasta/aukoista verrattuna uusimpaan Mozilla 1.6 :n????????? Tuo netscapehan pohjautuu mozillan versioon 1.4.1. Mutta onkohan tuohon lisätty mozillan myöhempien versioiden tietoturva päivitykset???
Latasin netscapen tänään.
1207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko Mozilla 1.4.1 versioon ollut erikseen ladattavissa tietoturvapäivityksiä, vai päivittyikö samalla versionumero isommaksi?

Tuohon kun vastaat, niin uskoisin että sulla on vastaus myös omaan kysymykseesi.

Omasta mielestäni versionumero on aina päivittynyt isompaanpäin, jossei muuta niin edes loppudesimaalin osalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oppk kirjoitti:

Onko kellään tiatoo tästä netscapen 7.1 selainversion
tietoturvasta/aukoista verrattuna uusimpaan Mozilla 1.6 :n????????? Tuo netscapehan pohjautuu mozillan versioon 1.4.1. Mutta onkohan tuohon lisätty mozillan myöhempien versioiden tietoturva päivitykset???
Latasin netscapen tänään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu