farkku 1.3i -90

Olisi tuollainen, viikko sitten katsastettu, suunnitelmissa.
Koppa aj. yli 300tkm.
Vaihtokoneella n.150.
Mitä noista kantsii katella?
Onko noissa jo yhtään kovempi takajousitus/iskarit, kuin sedan mallissa jossa takapuoli tulee perässä kuin halvaantunut..
196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En tiedä eroaako sedanin ja farkun takajouset toisistaan, mutta Motonetin listassa on eri jouset sedanille ja hb:lle kuin farkulle ja lb:lle. Huomaamasi löysyys voi johtua vanhoista jousista ja/tai iskareista. Kun vanhasta autosta vaihdetaan iskarit, on syytä vaihtaa myös jouset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostamassa kirjoitti:

Olisi tuollainen, viikko sitten katsastettu, suunnitelmissa.
Koppa aj. yli 300tkm.
Vaihtokoneella n.150.
Mitä noista kantsii katella?
Onko noissa jo yhtään kovempi takajousitus/iskarit, kuin sedan mallissa jossa takapuoli tulee perässä kuin halvaantunut..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu