Kati/Jonna

sanokaa mielipiteenne nimistä kati ja jonna?
miten sopisi kati sofia/kati susanna
jonna sofia/jonna susanna?
5342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nättejä nimiä... oma suosikkin noista ois JONNA SOFIA ehdottomasti.

Äänestä

Jonnasta en tykkää, Katista vielä vähemmän. Sofia on nätti, Susanna taas ruma kuin saapas.. siis vähän semmoinen sössö nimi.

Äänestä

parhaiten molempiin,Sofian miellän jotenkin vanhempiin nimiin enemmän...

Äänestä

Jonna kuuluu jotenkin tähän hiukan kuluneeseen Jenna/Jonna/Jannika/Jasmin-ryhmään, Kati (tai vaikka Katri?) on raikkaampi ja epätavallisempi pienelle lapselle. Sekä Sofia että Susanna sopii toiseksi nimeksi.

Äänestä

Kati on parenpi valinta milestäni.Kati Susanna

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maria kirjoitti:

sanokaa mielipiteenne nimistä kati ja jonna?
miten sopisi kati sofia/kati susanna
jonna sofia/jonna susanna?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu