Mikä neuvoksi kun lopahtaa kesken kaiken..haluja on vaan pikkuveikka tekee tenän. Käsin suoritetu ssa hieronnassa toimii vaan yhdynnässä vaikeuksia. Onko kalun koolla merkitystä asiaan?
Onko ongelma henkistä vai fyysistä? Entä kuinka suuri osuus asiaan on ylipainolla. Tai jollain muulla asialla.
Olen kuulut tutkimuksista ja erinnäisistä hoitomuodoista.
Paljonko lääkärit veloittavat tutkimuksista?saako kelalta korvausta?
Entä onko olemassa jotain terapeuttista hoitoa olemassa. Tai jotain ammatti ihmistä joka voi auttaa asiaan.
Onko ongelma henkistä vai fyysistä? Entä kuinka suuri osuus asiaan on ylipainolla. Tai jollain muulla asialla.
Olen kuulut tutkimuksista ja erinnäisistä hoitomuodoista.
Paljonko lääkärit veloittavat tutkimuksista?saako kelalta korvausta?
Entä onko olemassa jotain terapeuttista hoitoa olemassa. Tai jotain ammatti ihmistä joka voi auttaa asiaan.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sanoisin että henkistä. Tää koko lempi on kuitenkin aika hienoa puuhaa, että herkimmillään se saattaa juuri ilmetä pienenä haluttomuutena, vaikka tuntuisi itsestään päässä haluavansa, veitikka ei vain ota oppiakseen. Kyllä täältä vielä noustaan. Nyt et kertonut oletko naimisissa va yksin eläjä ja kuinka usen rakastelette. Sanoisin nyt neuvoksi pienen tauon, jos olet tottunut saamaan vaikka kolmekertaa viikossa niin viikko riittää, silloin se alkaa tuntua jo pahalta. Se varttuminen. Jos olet saanut tai halunnut miten vaan vaikka kerran viikossa niin, niin silloin tauko pitää olla vähän pitempi. Ja älä anna asian vaivata, jos se pelaa käsin niin kyllä se pelaa silloi pimperollakin yleensä vielä paremmin. Mihikään poppakonstiin ei kannata mennä, vartut että tunnet itsesi halutuksi niin kyllä se siitä elpyy. Toiset pitää jopa kuukausien taukoja, itse tulisin jo silloin hulluksi, tai ainakin erittäin kärttyisäksi. Seksiin ei saa pakottaa ketään eikä vaimo saa antaa viestiä että siellähänse pillu on jos tarvitset. Vaan yhteis työllä homma pelaa. Eikä se ole edes työtä vaan kahden rakastavaisen yhteistä hauskan pitoa, mitä muut ei ole näkemässä.
Minullekkin vaimo sanoi kerran että nyt se ei ole niin kova kuin ennen, no sehän jäi vaivaamaan mieltä, sitten vartuin niin kauankuin vaimo alkoi jo kipristellä puutteessa, niin johan tepsi. Ja sekin perustui vain siihen että tunsin itseni halutuksi, niin kyllä se voimia antaa. Tsemppi vaivallesi!! Pidän peukkuja!!!
Kiitos asiallisesta vastauksesta. Otan neuvostasi vaarin ja yritän olla murehtimatta asiaa liikaa.