Mp3 audioksi

millä ohjelmalla kannattaa muuttaa että tulee parasta jälkeä.
4363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tekee audiosta mp3:sia ja mp3:ista audiota ja polttaa levylle.

En tiedä onko parempia, mutta hyvältä kuulosti kun kokeiltiin.

Äänestä

Parasta jälkeä tulee kun mp3 on tarpeeksi hyvä. Ei siis 128 mp3:sta saa hyvää, 160 tai 192 ainakin pitää olla.

No, joka tapauksessa, jos sulla on WinXP tai 2000, hae iTunes täältä: http://www.apple.com/fi/itunes/

Äänestä

jos niinku cd´lle musaa meinaat niin nero polttaa suoraan kovalevyltä mp3´set "auki" tavalliseen CD-soittimen muotoon. en minä ainakaan tarvii mitään erikoista ohjelmaa millä muutella !

(minä tajusin varmaan jotenkin väärin kyssärin ,koska ratkaisu on noinkin ylihelppo,hmmm?)

Äänestä

Jos harrastelet muutenkin äänieditointia,paras ohjelma siihen on Sonic Foundry:n Sound Forge

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maso kirjoitti:

millä ohjelmalla kannattaa muuttaa että tulee parasta jälkeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu