Vaaja-talo

Asuntoa vailla

Onko kenelläkään kokemuksia Vaaja-talosta? En kiireessäni ehdi lukemaan aiempia viestiketjuja, joissa vastauksia kysymykseeni saattaisi olla.
Kuulin ainakin kehuja, mutta mukavaa olisi saada kyseisen tuotteen ostajiltakin kommenttia.

9

3806

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Juuri tollasella kiireellä niitä hienoja taloja syntyy...

      • Asuntoa vailla

        En aio ostopäätöstä tehdä kuitenkaan pelkästään tämän keskustelupalstan perusteella, joten jos en eilen ehtinyt aiempia viestiketjuja lukea, ei se tarkoita sitä että pitäisin tätä asiantuntijapalstana ja ostaisin taloni pelkästään muiden mielipiteiden perusteella. Hankin tiedot muualta, näyttää olevan paikalla pelkkiä raksajuntteja. Luulin että täällä olisi ollut asiallista porukkaa, kyse ei kuitenkaan tietääkseni ole teinipalstasta. Olisi ollut kiva saada vinkkejä mitä kannattaa ottaa huomioon.


    • lue tätä

      Ennätät nopeammin asumaan. Ties vaikka joku olisi jo sen sun talon jo rakentanut.

      • Asuntoa vailla

        Toisilla voi olla kiire tehdä töitä, kaikki eivät viitsi maata kotona päivät pitkät surffaamassa junttipalstalla. Tänne en muuten enää tule! Kerta se oli ensimmäinenkin.


      • Pasanen
        Asuntoa vailla kirjoitti:

        Toisilla voi olla kiire tehdä töitä, kaikki eivät viitsi maata kotona päivät pitkät surffaamassa junttipalstalla. Tänne en muuten enää tule! Kerta se oli ensimmäinenkin.

        Tule nyt sen verran käymään vielä täällä että kerrot koska voi tulla teidän raksalle talkoisiin...


    • Vaajatalossa asuva

      Tilasimme itse Vaajatalon suurelementtitoimituksen kolmisen vuotta sitten pääkaupunkiseudulla ja ei, ainakaan siloin, ollut valittamista toimitussisällössä, aikataulussa tai muussakaan. Tarjous oli hyvin eritelty ,selkeä ja talopakettimyyjä asiansa osaava. Kaikki aikataulut piti hyvin paikkansa ja muutenkin homma eteni ok eli ei moitteita.Itse teimme sisätyöt (myös väliseinien asemmuksen, joka on toki mahollista myös toimittajalta saada).
      Vaajatalo on tosin hieman hintava, mutta itsellämme oli loppuverailussa Teri ja Vaaja, joissa sisältö oli suht`koht sama ja Vaaja jäi hieman edullisemmaksi. Joten oman kokemuksen pohjalta voin suositella. Ja asumme siis edelleen tässä talossa : )

    • Anonyymi

      Hyvä talo, kannattaa hankkia.

    • Anonyymi

      Mullekkin suurekementeitö ja oma oeröine ratkaisuätoisn sisäseinät tuli valmiina ja ovat hiukan irti liikkuvat pakkasella ei tullut kunnolla oikeen mikään laitteitetua valmiiksi

    • Anonyymi

      Sanoisin että vähiten huono
      Kuiten SDP

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      113
      3570
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      31
      3079
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      130
      2614
    4. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      201
      2033
    5. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      13
      1924
    6. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      14
      1882
    7. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      35
      1861
    8. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      120
      1820
    9. Mulle riittäisi halaukset

      Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
      Ikävä
      29
      1751
    10. Tarvitseeko

      kaivattusi suojelua?
      Tunteet
      35
      1694
    Aihe