Kysyisin sellaista asiaa kumpi piirisarja on parempi pelikäytössä KT 600 VAI NVIDIA NFORCE2
KT600 VAI NFORCE2
Haluu tietää
3438
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
no omasta kokemuksesta ei isoa eroa piirisarjojen välillä ole...nForce 2 on pykälän nopeampi mutta ei mitään silmin havaittavaa eroa.KT600 on vakaampi mutta jos kellottaa aikoo niin siinä tapauksessa nForce 2 on oikea valinta
Kiitoksia!
www.muropaketti.com, siellä olivat testanneet kyseiset piirisarjat keskenään ja ero oli aivan marginaalinen. Itse painiskelin juuri kuukausi sitten saman ongelman parissa ja päädyin nForce2:een MSI:n valmistamana. Syynä ehkä oli nVidian hieman uudempi tekniikka ja mulla on ollut aikaisemmin ongelmia VIAllisten levyjen kanssa. mm SB Live ei toiminut.
Toisaalta huhut siitä, että Radeonit eivät toimi kovin hyvin nForcessa voi vaikuttaa asiaan. Itselläni ei ole sitä ongelmaa kun on GeForce näyttiksenä.