Mikä ohjelma ??

Minkä niminen se ohjelma oli mikä käy koneen kaikki jutskat läpi ja sitten se antaa luettelon ja voin sen jälkeen poistaa kaiken turhan ??
3268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kopsasin aimmin useasti sivuilla olleen nimimerkki: xyz:n ohjeen.

Tässä Jouni Vuorion ilmainen ja suomenkielinen RecCleaner-ohjelma, jolla saa poistettua turvallisesti ja helposti ylimääräisen täysin tarpeettoman roinan koneelta:
http://www.pcmedixwebs.com/regclean.htm
Rullaa sivua niin alaidassa on Vihreällä : RecCleaner, klikkaa sitä ja valitse AVAA niin ohjelma asentuu koneellesi. ( kokeneemmat voivat valita Tallena vaihtoehdon ja asentaa sen sietten sieltä haluamaansa paikkaan)

Kun olet ladannut koneellesi niin klikkaa RecCleaner kuvaketta ja avaa ohjelma, muuta ensiksi suomenkieliseksi:
>Settings
>Languist ja sen klikkaa sen oikealta puolelta, avautuu ikkuna, klikkaa vasemmalla korvalla siniseksi FINNISH.RLG ja klikkaa AVAA niin ohjelma muuttuu suomenkieliseksi.

Sitten klikkaat ylhäältä:
>Työkalut
>Rekisterin siivous
>Tee Nämä Kaikki,kun haku päättyy laita Ruksit aivan kaikkien löytyneiden eteen jolloin menevät siniseksi ja klikkaa oik.alakulmasta POISTA VALITUT se oikean puoleisin on POISTU (jos ne ei näy kokonaan vaan näkyvät nimettöminä kapeina laatikoina niin vasemmanpuoleinen on Poista kaikki ja oik.puoleinen poistu)

Voit aivan huoleti ja Täysin turvallisesti poistaa AIVAN KAIKKI mitä ohjelma löytää, ensimmäisellä kerralla siellä voi olla hyvinkin paljon poistettavaa ja Poista vaan Aivan kaikki.
Varmuuskopio kohdasta saat palautetua jos tulee tarvetta kaiken poistamasi, kun on toiminut esim. viikon niin kannatta tyhjnetää myös Varmuuskopio tiedostoista kaikki pois.

HUOM: Älä mielellään käytä ohjelman mitään muita tämän ohjelman toimintoja, jos et ole täysin 100% varma mitä niillä teet!!!!!!!
Tuon ylläolevan ohjeen mukaan toimien voit poistaa Aivan kaikki mitä löytyy täysin turvallisesti!!!

Terveisin xyz

Äänestä
  • TACK ! Koitetaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yks vaan... kirjoitti:

Minkä niminen se ohjelma oli mikä käy koneen kaikki jutskat läpi ja sitten se antaa luettelon ja voin sen jälkeen poistaa kaiken turhan ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu