Minkäslainen Toyota porukalla on alla?
Itselläni on Mercedes E220 CDI -01
Itselläni on Mercedes E220 CDI -01
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
oon ollu kohta 20vuotta toyota-asentajana eikä tulisi mieleenikään ostaa toyotaa itselle.
Onko imago-kysymys vai perustuuko esim. faktaan auton huonoudesta tms.
firman autoilla, niin enpä tarvi omaa.
minä olen oikea totuudentorttu. älä vastaa minun puolestani.
Ahaa! Olet siis taksinkuljettaja?
Autona Carina E, ollut monta muutakin automerkkiä.
Auto tuli minulle autokaupoissa puolivahingossa.
Piti pitää vain hetki ja laittaa edelleen kaupoissa menemään, mutta jätin itselleni.
Hyvin on pelannut, vaikka on jo 7 vuotta vanha.
Ei automerkki ole tärkeä, vain se, että on siihen uhratun rahan ja vaivan arvoinen.
Jos antaa autoilupirulle sormensa, se vie koko huushollin.Hiukan olen näiden uusien autojen ( merkistä riippumatta) suhteen skeptinen.
Löytyy -03 Corolla 1.6 automaatti, farmari. Varustelutaso on Linea Terra, eli se karvalakki. Ajettu on nyt 14tkm. Kuinkas tuollainen mersumiehen mieleen tuli?
Ajelen talvisin 500 euron Toyotalla, oikein 12 venttiilisellä. Viime vuonna meni 50 euroa huoltoihin ja varaosiin. Paljos sillä Mersulla?
Tässä parin kuukauden päästä ajan vanhan Alfani tallista. 200 heppaa pitäisi riittää johonkin 7 sekan pintaan 0–100. Saa nyt nähdä. Paljos sillä Mersulla?
-03 Mark2 2.5-l. TwinTurbo 4WD.
Japanissa asustelen. Kiva peli kyllä tämä Marky, 280 hv. On kyllä Japanin autot hivenen hienompia kuin Suomen.
Olkoon Japanissa autot hienompia, mutta ei se ainakaan minulle riittänyt syyksi siellä asumiseen. 4kk jälkeen palasin mielelläni Suomeen. On elämässä muutakin kuin autot! Hanki elämä!
Olihan tyhmin lukemani kommentti vähään aikaan? Mieleesi ei tullut, että haukkumasi kaveri ehkä asuu Japanissa jostain muusta syystä kuin hienojen autojen takia? Kaveri vain vastasi kysyttyyn kysymykseen, ei mitään muuta. Ihmettelen suuresti mistä moinen ajatusmalli pälkähti pikkusieluiseen päähäsi?
Itse lähdin Suomesta yli puoli vuosikymmentä sitten ja takaisin ei todellakaan ole ikävä! Vakuuttelut Suomen paremmuudesta muita valtioita kohtaan ovat suuresti liioiteltuja.
Ottiko kommentti noin kipeää? Kuka se pikkusielu lieneekään? ;)
Taidat olla aikas pelle, kun et sarkasmia tunne. Kaveri todellakin vastasi kysymykseen, mutta siinä EI KYSYTTY, kummassa maassa paremmat autot ON! Jos on pakko alkaa elvistelemään Japanin paremmalla autotarjonnalla, on myös kestettävä kritiikki.
On kyllä kaikille hyvä, että olet lähtenyt maasta ja vielä parempi, että takaisin et halua. Parannettavaakin toki aina löytyy, ja se tarkoittaa sitä, että lopettaisit tänne palstoille kirjoittelun kunnes tajuat, että tää koko homma pyörii yksin ja ainoastaan sarkasmin sekä toisille vittuilun periaatteella. Tämä on valitettava tosiasia Suomessa.
Uskallan lyödä melkoisen summan vetoa, ettet ole asunut Tokiossa 4 kuukautta.
Sattuneesta syystä tiedän, miksi.
Ei ottanut kipeää ei. =)
Tosin ensimmäisestä vastauksestasi oli sarkasmi kaukana, olit niin tosissasi kuin 4kk ulkomailla "asumista" harjoitellut olla voi..;)
Jatkan kirjoittelua kun olen sisäistänyt sarkasmin ja toisille vittuilun lait.
Ehkä valehtelen, ehkä en - sitähän sinä et koskaan saa tietää!
Sanopa, kauanko viisumisi oli voimassa?
Ja kauanko se viisumi olikaan voimassa?
Anteeksi, tarkoitukseni ei ollut elvistella, vaan painvastoin juuri nimenomaan selitella, etta en ole mikaan miljonaari, vaikka suomalaisittain suht' hieno auto onkin, Japanissa tallainen on keskivertoauto. Kenen mieleen yleensakaan tulee ylpeilla asuinmaansa autotarjonnalla?
Ehkapa minuunkin on jo sitten tarttunut japanilainen kaytos siina maarin, ettei sita aina valttamatta Suomessa ymmarreta. Tuollainen noyristely ja hienotunteisuus on Japanissa itsestaan selvyys. Suomessa sellainen heti otetaan vittuiluna.
Eilen ajoin taksilla ja kohdalle sattu ave.
Ei mahtunu ainakaan mun talvisaappaat edessä olevan istuimen alle. Joten 2 metrinen ukko oli linkussa jalkoinensa eikä meinannu päästä ulos, ku jalkaterät ja pää otti aina johki kiinni.
Polvitilaa olis näköjänsä ollu, mutta sitä ei oikeen voinu hyödyntää kun jalat ei menny etupenkin alle. Ens kerralla odotan, että tulee joku muu auto kohdalle.
Etpä olisi ainakaan C-mersussa mukavammin istunut...
Ajoin ennen avella, mutta ruostevaurioiden vuoksi vaihdoin pösöön.
Kalliiksi ne väittää autolla ajoa, mutta en itse ole vaan huomannut kuluja bensan lisäksi. Pihassa hyvin toimiva kasikutonen, maksoi 200 € ja ajettu nyt ilman mitään lisäkustannuksia puoli vuotta.