Pohjalaisen esileikki: ajattel ittes märjäks; mää käyn sil välil huussis!
Pohojalaase esileikki
...
5
4800
Vastaukset
- dsipd
se menny näin: räpälää akka ittes märäks ni mää käyn paskalla!
- jaaha
molemmat ovat osoittautuneet oiviksi keinoiksi pitää pohojanmaan väkiluku alhaalla. mutta miettikääpäs miksi alkuperäisiä helsinkiläisiä on todella harvassa?
- Pohojalaanen Tampereella
"Räplää sinä akka sillä aikaa ittes märäks ku mää käyn paskalla"
- irkkis
jaaha kirjoitti:
molemmat ovat osoittautuneet oiviksi keinoiksi pitää pohojanmaan väkiluku alhaalla. mutta miettikääpäs miksi alkuperäisiä helsinkiläisiä on todella harvassa?
Sinne muuttaa niin paljon homoja ja lesboja. Ja originaalit jää vähemmistöksi.
- Anonyymi
k
bitvh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?5877736Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3362949Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3922098- 1281307
- 311253
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl41189Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1051079- 911063
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h641023- 44892