Laitoin tossa oopperaa kehiin,mutta kun yritän siirtyä netille niin se vaan herjaa että "network problem".Siis mitä tein väärin tai missä vika? Kiitos,
Opera special
Einari Koura
4362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Käytätkö modeemiyhteyttä?
Opera ei osaa pyytää sinua käynnistämään puhelinverkkoyhteyttä, niinkuin InternetExplorer ,vaan sinun on se itse käynnistettävä. Luo samalla puheliverkkoyhteydestäsi pikakuvake työpöydälle, niin löytyy helpommin.
Siitä on n. vuosi aikaa, kun olen viimeksi käyttänyt modeemiyhteyttä, mutta kyllä Opera silloin ainakin osasi pyytää käynnistämään puhelinverkkoyhteyden siinä kuin Internet Explorerkin. Ei kai Opera ole huonontunut?
Jos Opera asennetaan järjestelmään, jossa on yhteys jo kunnossa se osaa kyllä asettaa sen, oli se sitten modeemi tai laajakaista.
Alkuperäiseen kysymykseen en kyllä osaa saannoo muuta, kuin että kokeile poistoa ja uudelleenasennusta. Itselläni ei ole ollut Operan kanssa mitään muita ongelmia kuin ne harvat sivut, jotka ei ole tarkoitettukaan luettavaksi kuin IE:llä
...No täytynee kokeilla tuota uudelleen asentamista.Ie kyllä toimi mutta operaa avattaessa tuli tuo eka viestissä mainittu herja. Kiitosta.