WIN

Lakkasi win-98se:ssä pelaamasta ctrl alt del -toiminto. Kone vaikuttaa puhtaalta ja muuten toimivalta, mutta ko. keskeytys ei pelaa. Mikähän lienee hätänä?
3183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joshi-virus aikoinaan otti ko. näppäinyhdistelmän haltuunsa ja buuttaili konetta omia aikojaan. Tässähän ei niin käy, joten lähtisin hakemaan vikaa ensin näppäimistöstä.

Äänestä
  • Vaihdoin näppiksen ja homma alkoi pelittää. Alt-näppäimessä oli vika!

    Kaunis kiitos vihjeestä!

    Äänestä

myös käynyt joskus noin tämän Win 98:n kanssa. Kylmäverinen ratkaisu, off napista kone pois päältä ja sitten uudelleen päälle. Scandisk tapahtuu automaattisesti ja sen jälkeen kone on taas toiminut normaalisti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-98 kirjoitti:

Lakkasi win-98se:ssä pelaamasta ctrl alt del -toiminto. Kone vaikuttaa puhtaalta ja muuten toimivalta, mutta ko. keskeytys ei pelaa. Mikähän lienee hätänä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu