Sähköpostiini (suomi24.fi) tullut liitetiedosto, jonka lopussa tunnus .pps ei avaudu. Windows ei kai saa sitä auki kun ei tiedä miten se on tehty tai jotain semmoista kone herjaa. Onko mitään tehtävissä miten saisi auki. Uskon että se on luotettavalta taholta lähetetty, koneessani on virustorjunta- ja palomuuriohjelmat. WinXPHome.
Ei avaudu
Mitään tehtävissä?
4355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
powerpoint esitys. muistaakseni mikkisoftan sivuilta saa ilmaisen viewerin jolla voi avata niitä jollei satu powerpointtia koneella lojumaan
>Sähköpostiini (suomi24.fi) tullut liitetiedosto, jonka lopussa tunnus .pps ei avaudu. Windows ei kai saa sitä auki kun ei tiedä miten se on tehty tai jotain semmoista kone herjaa. Onko mitään tehtävissä miten saisi auki.<
-Sinun täytyy asentaa koneellesi tämä imainen microsoftin ohjelma jotta .pps-tiedostot saisit avattua:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=428D5727-43AB-4F24-90B7-A94784AF71A4&displaylang=fi
Hae täältä PowerPoint Viewer, on
eri versioita valittavana:
http://www.mbnet.fi/jutut/perusohjelmat/apuohjelmat.htm l
Kyllä aukesi, mutta Maken ehdottama linkki ei toiminut, syynä että vanhentunut tai poissa käytöstä. Mutta tuolla Microsoftin ohjelmalla ongelma selvisi, kiitos vielä kerran. Taas sen huomasi, kuinka hyödyllinen tämä keskustelufoorumi onkaan.