kaunein rakkausruno?

mikä on mielestäsi kaunein rakkausruno? siteeraa sitä säe, pari! en ole mikään runonlukija enkäpä muista edes yhden oman lempparini kirjoittajaa enkä koko runoakaan:) mutta loppu menee näin:
"niin me yhtehen mentiin, meistäpä tulikin hyvät!
mulla on kaksi vahvaa kättä ja sinulla silmät niin syvät."

täynnä toivoa ja viattomuutta ja pakahduttavaa rakkautta!
2643
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suosikkirunoni menee näin:

- Mitä helvettiä Marika sä nyt
mähän rakastan sua kuin jotain
jotain tietsä utooppiaa tai jotai!
- Nii just oikee, mut mä oon totta en mikää sun
typerä haavees!
- Hei sä oot siinä nyt ja mä näen sut.
En mä mikään haaveilija oo! Jos mä oisin
niin hyvä kuvittelee sun kaiken -- kaiken seksikkyytes nii johan mä olisin joku maailman paras rakkausruno!
- Sä runo?! Salli mun nauraa!
- Nii mä, kuvittele: mä oon runo ja sitä sä oot aina halunnu mun olevan, herkkä ja aito ja sillee
- Mut sä vaan puhut tota paskaa kun sä oot sitä ja sitä, ja mä oon siinä joki seinäruusu sit. Unohda!
- Et sä ois seinäruusu, vaan ruusu!
- Runo ruusu tai seinäruusu, what's the difference? Mä meen ny. Sitäpaitsi, me ollaan nykyään Maken kanssa jo...
- Voi vittu, sitä tää oliki ja sä puhut jostai rakkaudesta! Ja Makehan on joku rasvari helvetti.
- Mut se on jalat maassa, oli rasvari tai ei
- Se sun paskapuheista sitte. Se sun runosta,
rasvarimakessa on sulle runoa iha tarpeeks haha!
- Joo siinä on runoa ihan tarpeeks. En mä runolla elä vaa rakkaudel. Se se runo on.
- just vittu joo. Naitteks te jo, ai saatana vittu, helvetti perkele. Voi vitun vittu. Älä koske muhun painu hevon vituu. joo

Äänestä

markalla annan pennillä en, penni on pieni tiedäthän sen...
sängyssä annan autossa en, auto on pieni tiedäthän sen...
muille mä annan , sulle en .. sulla on pieni.. tiedäthän sen?!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pinni kirjoitti:

mikä on mielestäsi kaunein rakkausruno? siteeraa sitä säe, pari! en ole mikään runonlukija enkäpä muista edes yhden oman lempparini kirjoittajaa enkä koko runoakaan:) mutta loppu menee näin:
"niin me yhtehen mentiin, meistäpä tulikin hyvät!
mulla on kaksi vahvaa kättä ja sinulla silmät niin syvät."

täynnä toivoa ja viattomuutta ja pakahduttavaa rakkautta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu