Jokkis

Saako jokkis autoon jättää kojelaudan vai pitääkö se poistaa?
1446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käyppä lukasemassa tämä: www.akk-motorsport.fi/saannot/jokkis.htm

Auton sisäverhoilun saa poistaa. Ne korin osat, joiden ainoa tehtävä on verhoilun osien kiinnittäminen, voidaan poistaa, mikäli se on tarpeen turvakehikon asentamiseksi. Myös istuimet on poistettava. Paloseinien on oltava tiiviit ohjaamon ja moottorin, polttoaineen, öljysäiliöiden ja jäähdytysveden välillä. Paloseiniä saa siirtää enintään 30 cm ohjaamoon päin (mittaus kohtisuoraan väliseinää vastaan). Paloseinään saa tehdä lisäilmanottoaukkoja vastaavat aukot, joiden välissä on vähintään 50 mm kannas.

Kevennyshän on aloitettava kaikesta turhasta! =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lada kirjoitti:

Saako jokkis autoon jättää kojelaudan vai pitääkö se poistaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu