Yritin toistaa cd-r-levylle poltettua videopätkää dvd-soittimessa, mutta soitin ei lähtenyt toistamaan pätkää (mpeg). Dvd-soittimen manuaalin mukaan soittimen pitäisi toistaa audio-cd muotoon tallennettuja cd-r/cd-rw-levyjä. Onko kellään kokemusta, miten pystyn tallentamaan videoni sellaiseen muotoon, että niitä pystyy katsomaan dvd:ltä?
Videokuvan tallentaminen dvd:lle
6
2095
Vastaukset
- groz
Sinyn täytyy hankkia itsellesi sellainen ohjelma jolla saat tehtyä levystä vcd-muotoisen (eli video cd muotoisen) netistä löytyy hyvinkin paljon hyviä ilmaisia ohjelmia jolla saa tehtyä kyseisen toimen piteen.
- poltto
dvd soittimestasi pitää löytyä noi ominaisuudet.ei onnaa muuten.
- nke
Nerolla polttelet sen filun vcd:ksi
- Minä Tampere
Löysin DV-Videolehden ja sen ostin. Siinä on vertailussa neljä tallentavaa DVD-soitinta ja myös kerrottu, miten helpoa niillä on levyjä tehdä.
Myöskään lehdessä mainittua hintaa ei kannata pelästyä. Itse kävin kaupoissa kiertelemässä ja kaikki laitteet ovat reilusti halvempia, kuin mitä lehdessä lukee.
Lehden kannessa on punatukkainen tyttö ja tallentava DVD-soitin. - Minä
Ongelma on siinä, että yritit tallentaa audiomuotoon. Vain tosi harva osaa toistaa CD-R levyllä olevaa videota.
Erillinen tallentava DVD-soitin on varmatoiminen ja helppokäyttöinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18811214Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210642Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356090Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814900Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313376- 1723375
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402203Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991763Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61600Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161524