Huomasitteko, että 45-ikävuoteen asti saa flirttailla, senjälkeen kaikki muuttuu "keskusteluksi", kuten tämäkin :varttuneempien ihmisten keskustelua.Eiköhän se ole niin, että iästä riippumatta.....
kiinnostavaa
höps
6579
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eiköhän se ole niin, että todellinen aikuistuminen vie aikansa, pelkkään huulenheittoon kyllästyy lopulta. Minä ainakin odotan myös vastakkaiselta sukupuolelta perusteltuja mielipiteitä enkä pelkkää myötäilyä, kaipaan todellista henkistä vastapainoa, joka voisi laajentaa myös omia näkemyksiäni. Sillä olen pitkän elämäni aikana tullut siihen tulokseen, että miesten ja naisten välillä on pieni ero. Ja eläköön se ero! Mutta vasta se on se suola ja pippuri ja sinappikin siihen elämän soppaan.
Itse olen 45 mummo, jolla on vielä pari murkku-ikäistä lasta kotona, osa lapsista aikuisia ja 2 ihanaa lastenlasta. Silti tunnen olevani ennen kaikkea nainen, jolla on vihdoinkin aikaa myös itselleen eikä tällä tunteella ole mitään tekemistä järjen kanssa. Nythän sitä voi vapaasti flirttailla ja hupsutella ihan sydämensä kyllyydestä. Ikä ei ole este, vaan homehtuneet ajatukset.
eri palstoilta
Kurkin vähän sinne yläkertaan. Ei näköhavaintoa poikasista, vain kuulo-. Pesän turvallisuutta on lisätty suunnitelmallisesti. Yksi tietokonelehtikansio on avattu selkämyksestä ja kiskottu lehtiä tukkimaan kulkuväylä. Toiseen kulkuväylään on tungettu irtinakerrettu pahvilaatikon kansitaite.
Chinchillojen perhe-elämä näyttää vakiintuneelta. Tänä aamuna kaikki viisi isoa vapaata olivat yhteisessä majapaikassaan uusien poikasten seurana,
eikä viimeöinen pyromaanien harjoittelupommi häirinnyt kuin ihmisiä. Edellisenä yönä melua tuli huumejengin touhusta, kun aamuyöllä iso taksi jurrasi pihalla tunninverran ja odotteli rahaa tai ainetta ja väkeä juoksenteli meluten edestakaisin. Joidenkinviikkojen takaisessa huumemelskeilyssä sentään yksi tolpillaanpysymätön pääsi istuntoon poliisiautoon, kun pyöräkellarin oven särkemisestä tuli niin hurja ryske, että virkavalta saatiin houkuteltua paikalle.
Keskustelua aiheista filosofia, tiede ja uskonto.
[quote author=link=board=1;threadid=63;start=0#msg1302 date=1049012657]
En oikein ymmärrä, mitä tekemistä aiheella on temppelin puolella, mutta yritän kääntää sitä sinne paremmin sopivaksi. [/quote]
>>Keskustelua aiheista filosofia, [i]tiede [/i] ja uskonto
vielä se viisari värähtää
ja ja päässä tärähtää
ja tekstiä purkautuu
ja naiset hullaantuu
Eihän järjellä ja iällä ole mitään tekemistä keskenään, ainakaan flirtin osalla. Flirttihän on maailman hienoinpia asioita.
miksi vanhempi ihminen ei voisi flirttailla,,, sehän pitää ihmisen nuorekkaana,,flirtti kuuluu jokaiseen ikään,,,ei 45 ole esim. mikään aikuinen jonka pitäisi olla joihinkin kaavoihin kangistunut,,,, eläkää ihmiset ja nauttikaa jokaisesta päivästä, jokainen ei vaan uskalla tunnustaa haluaan elää joka suhteessa :))