corollan omistajien ikärakenne

Oli tuossa ilta-sanomien jutussa että yli puolet uuden corollan ostajista on yli 50 v miehiä. Alkoi kiinnostamaan minkäsikäsiä te olette.

Itselläni -03 Sol Wagon ja kuskilla ikää 26W.
202069
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Yksi hyvien käytettyjen salaisuus?
Monet vanhemmat herrasmiehet pitävät autoaan hyvin, huollattavat säännöllisesti jne.
Näistä löytää monesti tosi hyviä käytettyjä, monen uuden veroisia. ( merkistä riippumatta)

Äänestä

ikää 36v (=3.s uusi Avensis)

Äänestä

Kuinkahan moni yli 50v mies lukee ja kirjoittelee näille sivuille. Tekstien tasosta päätellen niitä on todella vähän, tuntuvat jutut olevan keskenkasvuisten poikien löpinöitä.

Äänestä
  • nehän ovat niitä kärsimättömiä - mulle kaikki ja heti - ihmisiä. Taso on sitä mitä Toyota kuskeilta voidaankin olettaa.

    Äänestä

tän vuoden malli, Linea Sol hatchback.
Ehkä keski.ikä on 50v, mutta eiköhän se oo melkee kaikis uusis autois???!!!
veikkaan et sedan on kuitenkin enemmän keski-ikästen juttu...tätä mieltä oli myös autokauppias.

Äänestä
  • Niin, eiköhän ne yli 40-vuotiaat varmaan ostele enemmän niitä uusia. Itsellä ikää 28v, ja viime vuoden farkku-Corolla 1.6A alla.

    Äänestä

35-vuotias teini ja auto on -03 1.6 HB corolla

Äänestä

Samainen iltapäivä lehti uutisoi viimevuonna avopuolisonsa tappaneesta miehestä sanoin: Keski-ikäinen vuonna 1968 syntynyt mies..."
Eli jos asiaa tuolla tavalla ajattelee niin samaan kategoriaanhan tässä kuulutaan, eli 35,5

Äänestä
  • -03 Corolla Linea Terra 1.6 Wagon

    Äänestä

Ikää on 26 ja ajelen Corolla D4D Wagonilla (LT). Saatu liikenteeseen 11/2003 ja ensimmäinen uusi autoni...

Äänestä
  • Elekää, elekää pojat viittikö. Ei tätä saittia lue kuin teidänikäisenne kollit. Tuolla kyselyllä ei ole mitään painoarvoa. Tosin jos teitä kiinnostaa tämän saitin ikäjakauma, niin se eri asia.

    Äänestä

autona Corolla 1.6 LT Wagon 11/03.

Äänestä

35-vuotias miespuolinen insinöörinplanttu. Ostaessani edellisen uuden Corollan olin 29- ja sitten nykyisen ostaessani 34-vuotias.

Äänestä

39 v. ja -03 Terra Wagon 1,6., väri hopeanharmaa. Jokunen samanlainen on näkynyt liikenteessä ja selitys siihen löytyi samasta Ilta-Sanomien jutusta.

Äänestä

36 v, -04 Sol Wagon D4D

Äänestä

D4D Avensis farmari -04
Ikää on 25-v

Äänestä

Moido! Corollan tee-sportti alla, ikää siis 21 wee

Äänestä

eli farkku-Ave 2,0 linea sol aut. ja kas kummaa - väri hopeanharmaa ("virallisesti" väri kai joku platinum)!

Äänestä

lähes kaikki. Ei vielä sitä elämän tuomaa kokemusta, mutta ei vielä kalkkiksen(50-v.) alkukaan. Nyt Tojotistin profiili alkaa selkeemään -kokemuksen puutetta, kokemuksen puutetta......

Äänestä

Jotkut näistä yli 50-v. miehistä saattavat olla isäni kaltaisia Corolla-faneja. Eli 1972 tuli ensimmäinen Corolla (tosin käytettynä) taloon ja sen jälkeen noin 4-5 vuoden välein on auto vaihtunut ja aina uuteen Corollaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusi omistaja kirjoitti:

Oli tuossa ilta-sanomien jutussa että yli puolet uuden corollan ostajista on yli 50 v miehiä. Alkoi kiinnostamaan minkäsikäsiä te olette.

Itselläni -03 Sol Wagon ja kuskilla ikää 26W.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu