Elämä kulkee aurinkoista kevättä kohti. Löytyisikö 48 vuotiaalle vapaalle tytölle konserttiseuraa tai jos soinnut käy yhteen, niin lähtisiköt kanssani talvilomalla vaikkapa lappiin, opeteltaisiin uudestaan hiihtämään tai laskemaan pulkkamäkeä.
t. Minttu
Reipas, vapaa herrasmies
8
699
Vastaukset
- ykä
lähden
bemarikin on huollettu
( 10 000:n km:n huolto)- minttu
Saitko Ykä sähköpostiviestini, jos et ilmoita siitä tätä kautta, niin sovitaan tulevista asioista.
t. Minttu - ei tarvii jatketta
Taitaa taatalla olla bemari...jatkeena.Kun noin .....
- jatkeita ei tarvitse
ei tarvii jatketta kirjoitti:
Taitaa taatalla olla bemari...jatkeena.Kun noin .....
että silleen
- He,he...
jatkeita ei tarvitse kirjoitti:
että silleen
Olipa kerran metsässä jänis pudonnut syvään kuoppaan josta se hädissään apua huuteli.
Kuuli ohi kulkenut kettu jäniksen hädän.
Kettu lohdutti jänöä sanoen että -"alä huoli jänö-raasu,haenpa Bemarini niin vedän sinut sieltä ylös".
Kettu ajoi Bemarinsa kuopan reunalle ja heitti köyden kuoppaan jänikselle ja sanoi:"Ota pupu nyt kiinni köydestä niin hinaan sinut ylös sieltä".
Mutta voi kurjaa...Bemari ruopi ja kaapi eikä millään saanut pupua ylös kuopasta.
Lopulta ketun oli luovuttava yrityksestä nolona.
Kuulipa norsu pupun hädän ja meni katsomaan kuka kurja se siellä niin hädissään on.
Norsu sanoi että eipä ole temppu eikä mikään saada sinut ylös sieltä.Ja samassa norsu meni kuopan päälle ja kumartui vähän ja huusi pupulle että otapa nyt kiinni munistani niin nostan sinut ylös sieltä.Niinpä pupu otti ja hyvin ja helposti sieltä ylös pääsi.
Että semmoista jatketta...miehisyyteen.Jotenkin se on Bemari-poikien oma.. - olen minäkin Tj mutta en rehva
jatkeita ei tarvitse kirjoitti:
että silleen
kaksivitonen toimitusjohtaja ..taidat
diivailla isäsi Bemarilla poika-rukka.. - turkka mali
olen minäkin Tj mutta en rehva kirjoitti:
kaksivitonen toimitusjohtaja ..taidat
diivailla isäsi Bemarilla poika-rukka..firman toimitusjohtaja ei kerkeä
kuin rahoja laskemaan - reipas, herrasmieskö????????
turkka mali kirjoitti:
firman toimitusjohtaja ei kerkeä
kuin rahoja laskemaanKyllä nyt meni, sukset suteen tai ihanoikeastaan metsään koko viestini perille vieminen.
Voi pojjaat, ette osaa muusta puhua, kuin autoista ja johtajan velvollisuuksista.
Eli pojat on poikia, olkoon ikään tai asemaan katsomista.
Heippa
t. Minttuli
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393860Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3412993Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt91892Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41089- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23761- 65751