Kuinka pystyn ylikellottamaan Celeron 700mhz prosessoriani(FCPGA), emolevyni on abit-vh6, muistia on 192mt ja se on pc-100?
Ylikellotus...
4
633
Vastaukset
- -Arttu-
..Biosista.
Celeronilla oli vaan muistaakseni sellanen ongelma, että nuo kertoimet oli sisäisesti lukittu..
Mutta siis kertoimia ja kellotaajuutta muuttamalla.- DNF
Kerroin on lukittu. Muuta siis väylätaajuutta, FSB.http://www.jathardware.com, sieltä löytyy vähän perustietoa oppaiden puolelta.
- -Arttu-
DNF kirjoitti:
Kerroin on lukittu. Muuta siis väylätaajuutta, FSB.http://www.jathardware.com, sieltä löytyy vähän perustietoa oppaiden puolelta.
..Totta..hiivat ja pullat sekaisin...
- 550mhz
Tarviiko tollasta tykkiä konetta enää kellottaa..? Tuulettimet vaa rupee huutaa ja kone laukee käsiin.. Osta sitte 386..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o4064920Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit4943112Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1292631Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2442605Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1952583"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –841714Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6231611Huumeliika mellastaa Suomussalmella
Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki161444Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4791375Ihana sinä (m)
Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v461151