Kuinka pystyn ylikellottamaan Celeron 700mhz prosessoriani(FCPGA), emolevyni on abit-vh6, muistia on 192mt ja se on pc-100?
Ylikellotus...
4
528
Vastaukset
- -Arttu-
..Biosista.
Celeronilla oli vaan muistaakseni sellanen ongelma, että nuo kertoimet oli sisäisesti lukittu..
Mutta siis kertoimia ja kellotaajuutta muuttamalla.- DNF
Kerroin on lukittu. Muuta siis väylätaajuutta, FSB.http://www.jathardware.com, sieltä löytyy vähän perustietoa oppaiden puolelta.
- -Arttu-
DNF kirjoitti:
Kerroin on lukittu. Muuta siis väylätaajuutta, FSB.http://www.jathardware.com, sieltä löytyy vähän perustietoa oppaiden puolelta.
..Totta..hiivat ja pullat sekaisin...
- 550mhz
Tarviiko tollasta tykkiä konetta enää kellottaa..? Tuulettimet vaa rupee huutaa ja kone laukee käsiin.. Osta sitte 386..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.754356Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112313- 1681497
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2431446- 1211291
- 1151227
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721139Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81106- 611038
- 35946