Kuinka pystyn ylikellottamaan Celeron 700mhz prosessoriani(FCPGA), emolevyni on abit-vh6, muistia on 192mt ja se on pc-100?
Ylikellotus...
4
606
Vastaukset
- -Arttu-
..Biosista.
Celeronilla oli vaan muistaakseni sellanen ongelma, että nuo kertoimet oli sisäisesti lukittu..
Mutta siis kertoimia ja kellotaajuutta muuttamalla.- DNF
Kerroin on lukittu. Muuta siis väylätaajuutta, FSB.http://www.jathardware.com, sieltä löytyy vähän perustietoa oppaiden puolelta.
- -Arttu-
DNF kirjoitti:
Kerroin on lukittu. Muuta siis väylätaajuutta, FSB.http://www.jathardware.com, sieltä löytyy vähän perustietoa oppaiden puolelta.
..Totta..hiivat ja pullat sekaisin...
- 550mhz
Tarviiko tollasta tykkiä konetta enää kellottaa..? Tuulettimet vaa rupee huutaa ja kone laukee käsiin.. Osta sitte 386..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan94867Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv624472- 453796
- 193442
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv343328Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h453202No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol453110- 522799
- 422525
- 452269