Vauvakuume.

Minä olen kahden lapsen äiti. Nuorempi on nyt 10kk. Minulla on kauhea vauvakuume ja haluaisin taas yhden pienokaisen.

lapset ovat aivan ihania.

Tehdään tässäkin asiassa niin kuin parhaaksi näemme ja ollaan kaikki onnellisia.

(vain minun mielipiteeni)
3693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuulostaa jotenkin tutulta. Mullakin oli TOISEN lapsen jälkeen älytön vauvakuume, suurin piirtein siinä kun se oli just 9 -10 kk ikäinen.

Neuvolan täti antoi jämptin ohjeen; höpö höpö, sulla on tuossa vauva, anna sen olla vauva, ehdit kyllä tehdä sen kolmannenkin.

Ollaan sitten miehen kanssa ihan järki käteen otettu ja mietittiin tuota tokaisua ja todettiin että täti on oikeassa. Mutta nyt alkaa olla sen viimeisen kolmannen aika. Jos se suunnitellusti onnistuu, tämä nykyinen kuopus on 3,5 vuotta uuden syntyessä.

Toisaalta olisi ollut ihanaa, jos lapsilla olisi seuraa toisistaan eli olisi varmaan voinut tehdä jo aiemminkin. Aika vaan kuluu yllättävän nopeasti.

Onnea teille, jos päätätte antaa kuumeen vallata itsenne. Ihania ne lapset on! tehkää lisää ja nauttikaa. Minäkin odotan jo odotusta!

Äänestä
  • Mulla on 14 kuinen poika ja vauvakuume valtaa minutkin. Ajattelin, että jos tuon miehen saa puhuttua, kesällä voisi alkamaan yrittää toista. Ihanaa olla vauvakuumeessa! On niin innostunut olo!

    Äänestä

itse olen 17vuotias ja minulla on pikkusisko joka on 3 vuotias.hermot menee siskon kans aika useinki mutta nyt...kun mun yks tuttu sai vauvan ja sitte mä näin siitä unta että mullaki on vauva..ja kun mä näin miten avuton,pieni ja suloinen se oli mun sylissä.ja kuinka se haki musta turvaa ja hymyili mulle.mulle iski vauvakuume..kun mä heräsin niin mä itkin..:(
mutta pitää kestää...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kukka82 kirjoitti:

Minä olen kahden lapsen äiti. Nuorempi on nyt 10kk. Minulla on kauhea vauvakuume ja haluaisin taas yhden pienokaisen.

lapset ovat aivan ihania.

Tehdään tässäkin asiassa niin kuin parhaaksi näemme ja ollaan kaikki onnellisia.

(vain minun mielipiteeni)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu