toimenpiteeseen !

kohdun poisto!
Gynekologin tapaamisen jälkeen jäin miettimään seuraavaa siirtoa:kohdun poisto. En tunne olevani emotionaalisesti sidoksissa kohtuuni, lapset on saatu, ja ikää neljäkymmentä. Siltikään en tiedä,mitä elämä kohduttomana on. Kerrothan?
1367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

asia. Itseltäni poistettiin myös nelikymppisenä. Ei enää "rättien" kanssa räpeltämistä.Ei raskauden pelkoa joten seksi sujuu hienosti. En tunne itseäni mitenkään "epänaiseksi"
kun on itsensä kanssa sinut. Rahaa myös säästyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jonossa kirjoitti:

kohdun poisto!
Gynekologin tapaamisen jälkeen jäin miettimään seuraavaa siirtoa:kohdun poisto. En tunne olevani emotionaalisesti sidoksissa kohtuuni, lapset on saatu, ja ikää neljäkymmentä. Siltikään en tiedä,mitä elämä kohduttomana on. Kerrothan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu