hei,
olen lähdössä (ehkä) espanjan kurssille universidad de los andes medellinissä. onko kellään kokemuksi kaupungista tai yleensä kolumbiasta, miten päästä lentokentältä kaupunkiin, hostelleja, nähtävää kaupungin ulkopuolella etc.
gracias por su ayuda
medellin kolumbia
katia
2
585
Vastaukset
- Make
Kyllä kannattaa lähteä. Medellin on yksi maailman hiennoimmista kaupungeista ja siellä on jopa metro jota ei ole turussa. En ole käynyt kaupungissa sen jälkeen, kun sinne on rakennettu uusi lentokenttä, mutta luulisi sieltä pois pääsevän taksilla. Kaupungin ulkopuolella on n.tunnin ajomatkan hieno meteoriitti jota kannattaa käydä vilkuilemassa.
- papukaija
Medellin on aika turvaton kaupunki. Joten kannattaa vähän katsoa, ettei ainakaan sivukujilla liiku yksin. No nuo säännöt nyt pätee kyllä koko Kolumbiaan. Mutta on varmaan hieno paikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 475875
- 495361
- 513746
- 143695
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1003441- 313146
- 592894
- 592766
- 552413
- 381864