Mites jätkät suhtautuu..?

Jos tyttö on:
-tummahiuksinen
-sinisilmäinen
-hoikka
-hyvä peppu
-melko pienet tissit
-muotitietoinen
-kaunis?

Entä jos tyttö on:
-blondi( blondattu/aito )
-ruskeasilmäinen
-hieman pullukka
-aika iso peppu
-suuret tissit
-muotitiedoton
-ruma?

Tämä taitaa olla se spontaanein:
-tummat hiukset
-ruskeat silmät
-sopiva
-ihanan pyöreä peppu
-sopivat tissit
-tietää muodista, muttei seuraa kuin koira sitä
-nätti?

Eli kysymys on tässä:
-Miksi jätkät tahtoo täydellistä tyttöö?
-Millainen on täydellinen tyttö?
-Mistä löytää täydellisen tytön?
-Miten tietää onko tyttö täydellinen lopulta?
-Moniko teistä seurustelee/on seurustellut täydellisen tytön kanssa?

Kiitos vastanneille!
111225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ensinnäkin, olen tyttö, sorry..
mutta kokemuksesta voin sanoa että nuo asiat jotka mainitsit.. ne ovat täysin epäolennaisia. Jos joltain 15 vuotiaalta mopon rassaajalta kysyy että mikä on tytössä tärkeintä, se saattaa heittää vitsillä että tissit ja perse. Se ei kuitenkaan oikeasti merkitse paljon kakkaakaan.

Täydellinen tyttö on toki nätti, mutta nätteyttäkin on niin monenlaista. Toinen tykkää muhkummasta, toinen ruikummasta.. Ja mitä toi "muotitietoinen" edes tarkoittaa? Että on miss sixtyt? :DD

Mieti asiaa omalta kannaltasi. Millainen on täydellinen poika? Onko sillä täydellinen sixpack vai onko se muotitietoinen? Vai saako se sut nauramaan vitseilleen? Tärkeimmät ominaisuudet löytyvät pään sisältä.

Täydellisiä ihmisiä ei ole olemassakaan. Voimme vain yrittää olla parhaita mahdollisia omia itsejämme. Voisit vaikka aloittaa sillä että lopetat stressaamisen rintojen ja pyllyn koosta ja keskityt vaikka opiskeluun. :)

Äänestä

Ihan sama minkälaiset hiukset, mutta silmät pitäisi olla siniset tai vihreät. Ruskeasilmäisiin en luota, kaikki mustalaiset ovat ruskeasilmäisiä.

Äänestä
  • Olet saanut selville suuren salaliiton,
    poju-kulta. Me kaikki ruskeasilmäiset olemme nimittäin paholaisen kätyreitä ja tehtävämme on huiputtaa kunnonkansalaisia epärehellisillä tempuillamme. paholaisen suunnitelma on nyt kuitenkin epäonnistunut koska hänen salainen aseensa (eli me ruskeasilmäiset kätyrit) on paljastunut.
    Olet pelastanut maailman!
    ps.Muistakin olla ostamatta hevosia mustalaisilta


    huah huah huah....
    (hauskin kuulemani juttu pitkään aikaan...)

    Äänestä

  • käviskö sul vihree siniset??
    ps.miks tykkäätte blondeist pojat???!!!
    sit en ymmärrä!!!!!!!!!1

    Äänestä

  • Lapsi kasva jo!! sun kommentit on niin perseestä että.

    Äänestä

vaik oon aik nuori ymmärrän kaikkee mut en sitä miks te tykkäätte muist mut ette puna hiuksisit T:Puna pää
ps.myös muhu ei oo ihastunu kukkaa!!!!

Äänestä

Ja taas brunetteen oli kasautuneet ne kaikki hyvät ominaisuudet ja blondiin huonot. Myönnän, et oon blondi ja alkaa ärsyttämään toi välillä. Juu, ja tiedän että olen lapsellinenkin, kun jaksan puuttuu tollaseen. Mutta eikö se totuuskin ole vähän niin, että blondilta harvemmin ruskeita silmiä löytää, taikka brunetilta sinisiä? Taitaa mennä toisin päin... Mutta hyvää päivän jatkoa kaikille! :)

Äänestä

Miksi tytöt tahtoo täydellistä poikaa?
-Millainen on täydellinen poika?
-Mistä löytää täydellisen pojan?
-Miten tietää onko poika täydellinen lopulta?
-Moniko teistä seurustelee/on seurustellut täydellisen pojan kanssa?

Ja muuten, toiselle täydellinen seurustelukaveri saattaa olla toiselle ihan roskaa.

Äänestä

Eiks se oo niin, et se tyttö tai poika kenen kans seurustelee ni on kaikkein paras?
Ne jotka seurustelee ja ajattelee et "kumpa saisin paremman" ni on ihan mitättömii ite!
Ja ne seurustelee vaan muodon vuoks...
Ei kummiskaa se ulkonäkö loppujen lopuks niin tärkeetä oo...
Mun mielestä luonne on tärkein!
Mut kyl silti pitää pitää huolen ulkonäöstä...:)

Äänestä

Jokainen nainen itse on täydelolinen sellaisena kuin on. Ei tarvitse muuttaa itseään miksikään sen takia että pojat tykkäisivät. Kyllä jokaiselle löytyy joku!!!

Äänestä

No tota, ihmisillä on se ongelmana että ne yleistää liikaa. Ei oo koskaan tietynlaista tyttöö, jota jätkät haluaa, se vaan niinku kolahtaa jos on kolahtaakseen. Mun muijakaverilla on tummat hiukset, vihreet silmät, sopivan painonen, persoonallinen, söpö, fiksu, kiva peppu, kauniit rinnat. Kuule sitten ku on tarpeeks rakastunu, ni lehmäkin näyttää tosi kauniilta ;) Pissikset ei kolahda.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dunno kirjoitti:

Jos tyttö on:
-tummahiuksinen
-sinisilmäinen
-hoikka
-hyvä peppu
-melko pienet tissit
-muotitietoinen
-kaunis?

Entä jos tyttö on:
-blondi( blondattu/aito )
-ruskeasilmäinen
-hieman pullukka
-aika iso peppu
-suuret tissit
-muotitiedoton
-ruma?

Tämä taitaa olla se spontaanein:
-tummat hiukset
-ruskeat silmät
-sopiva
-ihanan pyöreä peppu
-sopivat tissit
-tietää muodista, muttei seuraa kuin koira sitä
-nätti?

Eli kysymys on tässä:
-Miksi jätkät tahtoo täydellistä tyttöö?
-Millainen on täydellinen tyttö?
-Mistä löytää täydellisen tytön?
-Miten tietää onko tyttö täydellinen lopulta?
-Moniko teistä seurustelee/on seurustellut täydellisen tytön kanssa?

Kiitos vastanneille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu