Haluaisin tietää, millaisia kokemuksia yksityisillä käyttäjillä on ACN friends-liittymästä. En kaipaa mitään edustajien mainospuheita, vaan kokemuksia liittymän toiminnasta, asiakaspalvelusta, laskutuksesta yms. Kiitos asiallisista vastauksista!
Kokemuksia ACN-liittymästä
Utelias
143527
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tuttava ja perhepiirissäni on kyseisiä liittymiä paljon, ovat tomineet niin kuin soneran verkossa voi odottaakin.Ilman mitään syytä kehumiseen voin suositella,ratkaisu on sinun kuitenkin itse tehtävä.
mutta ei tää kyllä paljon halvemmaksi tule kuin muutkaan, ei tässä ilmaisten puheluiden osuus ole kuin pieni osa.
Meillä kokemukset (1.5 kk) pelkästään myönteisiä.
Itse vaihdoin jo takaisin.Ensin odotin kauan ja sitten kun tuli oli sen verran hankaluuksia että nyt puhun Radiolinjalla.Joudun käyttämään GPRS:ää päivittäin paljon ja sehän on ACN:llä sikakallista
Oliko tuo GPRS:n kallis käyttö ainut syy, vai oliko muitakin syitä, miksi lopetit ACN:n käytön?
MMS ei toimi. Soittoäänien tilaukset tjms. "maksulliset tekstiviestipalvelut" ei toimi.
Asiakaspalvelu ei ole ammattitaitoinen, eivät osaa vastata kaikkiin kysymyksiin, joihin "osaavasta" asiakaspalvelusta, kuten Soneralta, osataan.
Ei oo ollu mitään ongelmia.Ihanat tytöt vastailevat asiakaspalvelusta ja toimittavat asiat eteenpäin.Ja liittymätkin aukeavat jo suht-nopeesti.
Minä hommasin ACN-liittymän, kun en jaksanut kuunnella tutun IE:n viinanhuuruista vuodatusta; ota nyt...miksi...ottaisit sä...otatsä, haluathan olla kova luu, menestyjä, niin että kaikki kunnioittaa. Pyh, kaikki nauroi minulle ja naapurin vekarat heitti lumppareilla päähän, niiden hoitotädin nauraessa kippurassa. Vaimoke ilmoitti viikon kuluttua löytäneensä uuden miehen, päädyin kapakkaan, mutta aina jäi luu käteen, asiakaspalvelusta mainitsemattakaan. Vaihdoin äkkiä liittymää takaisin, flaksi parani ja mirrien kehut tekee kaverit vihreiksi.
ihan varma että toi kaikki johtuu liittymästä..Voisko olla et kun tulit viidakosta unohdit pukea vaatteet päälle..ehkä huomaamattasi sua seuraa ystäväsi Cheetah ja se oikea Janekin jäi yksin sinne leipäpuun oksalle kököttään...p.s ootko varma ettei se mirrien kehräys oo leijonien hurinaa ja ne kaveritkin vois olla marsilaisia...;)
toimii kuten sonerankin liittymä,lasku joka tuli oli niin kuin pitikin.pölhöjen ei tarvitse ottaa jos ei halua.
ACN sopii ihmisille, jotka soittelevat pienessä piirissä, edellyttäen että kaikilla on sama liittymä.
Itselläni ainakin 80% soitoista menee neljään liittymään, joilla kaikilla on ACN toiminnassa tai tulossa. Oma liittymäni aukesi viime viikolla ja toimii normaalisti. Viimeinen Radiolinjan lasku oli 108 euroa, joten katsotaan, paljonko eka ACN- lasku tulee olemaan.
että sopimuksessa olisi kohta jossa mainitaan jos käytät liittymää ainoastaan acn-välisiin puheluihin acn:llä on oikeus muuttaa liittymä tyyppiä, jolloin ei olekkaan ilmaista puhua acn liittymien välillä. lisäksi olen myös kuullut..jos puhelimesi varastetaan joutut faxaamaan allekirjoitetun paperin eestiin jotta liittymäsi voidaan sulkea.
Kaikkea sitä ihminen kuulee ja jos on puutteita lukutaidossa ei pysty lopulta omaksumaan sitä oikeaa tietoa. Ota ACN liittymä ja lue mukana tulevat documentit, niin tiedät kuinka toimia.
Älyttömän helppoa?
Jees, ihan hyvin toimii. Otettiin koko kaveriporukka ja perhe jonka kans soitellaan. Korvattiin lankaliittymän käyttö. Puheluita oli viimelaskussa 7200 min (ollaan testattu ihan tosissaan) ja laskua 25egua =)) Tietty on pitäny soittaa muillekki ku kamuille. Sydän kylmänä odotin eka laskuu, mut nyt uskaltaa läpistä! Toimii ihan yhtähyvin kuin entinen radiolinja.