Dvd:n kuva televisioon?

Hei!
Omistan tietokoneen ja alkaa hieman tympimään DVD-levyjen katselu monitorin välityksellä.Olisin kysynyt,onko miten mahdollista siirtää kuva kaapelin kautta televisoon.Tv:n takana on paikka scartille.Entä joutuuko ostamaan mitään ajureita tai muuta.Kaapelin hinta..?
Olisin kiitollinen jos joku osaisi auttaa..
2289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sun täytyy hankkia purkukortti, josta sä vedät kaapelin vidoihin... hintoja en osaa sanoa, mut ne selviää kun itse kävelet kaupaan sisään!!!

Äänestä

Onko sun näytönohjaimessa tv-out? Ilmeisesti ei. DVD purkukortti on varma vaihtoehto. S-video Kaapeli satkun n.10m.Scart liitin s-video sisääntulolla n.75.-.Purkukortti kattelin viikolla 5 www.micropirates.fi 390.- (winbond)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minttu kirjoitti:

Hei!
Omistan tietokoneen ja alkaa hieman tympimään DVD-levyjen katselu monitorin välityksellä.Olisin kysynyt,onko miten mahdollista siirtää kuva kaapelin kautta televisoon.Tv:n takana on paikka scartille.Entä joutuuko ostamaan mitään ajureita tai muuta.Kaapelin hinta..?
Olisin kiitollinen jos joku osaisi auttaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu