...taitaa olla se että kännykkään saa siniset taustavalot lähettämällä tekstin: blue screen johonkin numeroon.vai kuinka?
Ainakaan mun mielestä tekstiviesti ei tuo puhelimeen erivärisiä taustavaloja!
Ainakaan mun mielestä tekstiviesti ei tuo puhelimeen erivärisiä taustavaloja!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei niitä tausta valoja pitäisi ainakaan ohjelmallisesti vaihtaa eli siten että lähettäs viestin jonnekkin. Luulisin että valon värin voi vaihtaa vain avaamalla puhelimen ja vaihtamalla ledit erivärisiksi. Mutta älä vaan rupee siihen hommaan itse, ainoa jolla sitä vois koittaa on jollakin vanhalla käytetyllä puhelimella esim. joku kirppu torilta muutamilla kympeillä ostettu puhelin jolla ei ole mitään väliä vaikka se pa****si menisinkin. Ja kolvi täytyy pysyä kädessä. Ei ole omakohtaisia kokemuksia mutta tossa oli ideaa täytyypi koittaa itse.
alkaa leikkimään Nokian kokoaja robottia.Ja tiedän tasan tarkaan mitä siitä voi seurata.
Eilen vaan oli joku"nero" TVTV:n chatissä väittämässä että valot voi vaihtaa jollakin tekstiviestillä.hieman kyllä jaksan epäillä...melkein alkoi naurattamaan.
Mutta en kiellä etteikö pieni"face lift" tekisi hyvää puhelimelleni..esim. siniset valot tai keltaiset.
taas ihmisiä narutetaan oikeen kunnolla. Oletko todella niin pässi, että luulet että valot vaihtaisivat väriä noin vain? Ihme jengii taas. Ja mitä varten siihen pitäis saada eri värit? Kännykkä perustuu kuuloaistiin ja tollainen säätö on Turhaa
mikäs puhelin itselläsi on?ei varmankaan ole se nokian ensimmäinen malli?
eikös sillä eka mallillakin voi puhua samalla tavalla kuin näillä nykyisillä puhelimillla?
minun mielstä kaikki saa tehdä puhelimilleen mitä haluu,niin älä sinä puutu siihen.jos minä haluan niin minä rakennan siivet puhelimelleni,JA SE EI SUA PITÄIS HAITATA!
Käytä eri värisiä piilolinssejä,niin johan
vaihtuu värit......
Täkä om toit"a
kom patkokotgf7litt??
ei sitä väri pysty txt viestillä muuttamaan! kun
avaa sen kännykän etukuoren ja kattoo sen ledin
väriä niin idioottikin sen tajuaa...
taustavärin saa vaihdettua (kaksiväriset ledit
kun on keksitty jo kauan sitten), eikä
tarvitse edes tekstaria lähettää. Avainsana on
siinä että hommaa kunnon puhelimen, tässä
tapauksessa Panasonic...
Mullon swedujen eeriksoni ja siitä saa keltasta ja ruskeaa ja jos oikein hiplaa niin valkosta.
Eiku se olikin mun kaveri Börje, sori :)
..................................................
..................................................