Naapurit saivat unelmansa toteutettua ja vielä lainvoiman häädölle.Neuvokaa,miten lapsiperhe voi lykätä häätöä,että ehtii löytää uuden asunnon.
Häätö
asunto alta
91460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
muuta meidän naapuriin. Milläs konstilla saitte naapurit niin suutuksiin? Voi lapsiraukkoja, ei varmaan auta kuin hakea kunnan asuntoon.
Niin ihmiset luulee, että asunto-osakkeen osto takaa asumisoikeuden. Asunto ei ole oma, vaan talo-yhtiön. Ja asumisoikeuteen oikeuttavat paperit on pankissa velan vakuutena.
Vuokralla on hyvä olla, varsinkin kun hinnat kohta romahtavat.
että näitä ei häädetä vuokra-asunnosta?
Häätö onnisttuu yleensä 2-3 huoltomiehen voimin, pihalle lukollinen merikontti. Se on nopea toimitus, kun miehet kantaa kamat konttiin.
Häätötoimenpide on Suomen lakien mukainen, viranomaisten siunaama toimenpide, häädön kohteeksi joutunut on todella heikoilla. Häädön syitä on monia; maksamattomat vuokrat, yleinen sekoilu ja häiriköinti, ilkivata ym.
siellä se häädön aiheuttaja vissiin on!
Suomessa ei saa talvella ketään häätää. Eli teillä pitkäisi kyllä olla aikaa hommata uusi asunto.
ihmisiks, eikä vinkua sitten kun löysät lahkeessa. Ei niitä häätöjä kovin kevyillä perusteilla anneta, miltäs luulet naapureista tuntuneen kun ovat möykkäämistänne kuunnelleet?
Mistäs tiedät,että niillä on möykkäämista ollut,voi niitä häätöjä tulla muustakin syystä.
Ei millään pahalla mutta
HOHOHOHOHOOOHHOOOHOOOOO-HOO!
Joskus se oikeuskin pääsee tapahtumaan, kaikki ei siedä rupusakkia.