APUA!

APUA! En tajua kun sims-taikaa osassa ostaa lohikäärmeen ni se poltta koko talon! Voiko tälle tehdä mitään? Entä mistä saa lohikäärmeen kyyneleitä?
1170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vastasin tuohon alempaan samaa aihetta käsittelevään viestiisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katti kirjoitti:

APUA! En tajua kun sims-taikaa osassa ostaa lohikäärmeen ni se poltta koko talon! Voiko tälle tehdä mitään? Entä mistä saa lohikäärmeen kyyneleitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu