Mitä tiedostoja nämä ovat?

Easycleaner heitti roskikseen eilen mm. nämä kaksi tiedostoa: ladhide4.dll, joka sijaitsi temp-kansiossa ja contents.wsc, joka sijaitsi temp/ConetCache-kansiossa. Googletin kumpaakin, ei mitään tietoja kummastakaan. Uskallanko tyhjentää roskiksen? Kone toimii normaalisti.
2417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos sulla on F-secure koneellasi, niin se ensimmäinen kuuluu siihen. Oman kokemukseni mukaan ilmestyy aina uudestaan, jos sen poistaa.
Kannattaa laittaa kuitenkin ohitettaviin tiedostoihin.

Se jälkimmäinen ei kuulosta tutulta, mutta lienee turvallista poistaa, jos se oli temp-kansiossa.
Käynnistä kuitenkin kone uudestaan ennen roskalaatikon tyhjentämistä, ja kokeile että kaikki toimii normaalisti (netti ym.).

Äänestä
  • olen jo muutamia kertoja käynnistänyt koneen tässä vuorokauden sisällä sen jälkeen kun käytin cleaneria. Ihan hyvin toimii. Joo, on mulla F-Secure. Kiitos hirveesti tiedoista!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nappula kirjoitti:

Easycleaner heitti roskikseen eilen mm. nämä kaksi tiedostoa: ladhide4.dll, joka sijaitsi temp-kansiossa ja contents.wsc, joka sijaitsi temp/ConetCache-kansiossa. Googletin kumpaakin, ei mitään tietoja kummastakaan. Uskallanko tyhjentää roskiksen? Kone toimii normaalisti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu