normaalia, et F-securen internet suojaus kirjaa noin 2000 hälytystä 1 tunnin sisällä?
Onko
maps
8372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Se on määrätietoista hyökkäystä, jotain tarvitsisi alkaa tekemään.
osaksi eri ip:istä. Mikä avuksi?
Se palomuurihan se apu on.
et pitäskö sen palomuurin asetuksia jotenkin muuttaa tiukemmiksi.
>et pitäskö sen palomuurin asetuksia jotenkin muuttaa tiukemmiksi<
-Ei tarvitse, anna palomuuri hoitaa hommansa äläkä sinä sekaannu sen hommiin, kyllä se osaa hommansa hoitaa ilman pomottamistakin. -:)
.=)
Ei mitään syytä huoleen, anna palomuurisi vain hoitaa hommansa, jonka se osaa kuten näetkin.
Kun Ip-numerosi aika ajoin vaihtuu, niin saattaa saada esim.sellaisen IP-numeron joka on aiemmin ollut sellaisella henkilöllä jonka koneessa ei ole ollut palomuuria ja sinne on päässyt sisään tunkeilijat ja nyt kun sinulla on se samainen IP-numero niin hörhöt yrittää epätoivoisesti päästä taas IP-numeroon jonne aiemmin pääsivät ongelmitta, mutta sinun palomuuri estää koneellesi pääsyn.
Kun IP-numerosi taas päivän, viikon tai parin päästä vaihtuu niin tunkeutumis yrityksestkin taas vähenee.
Ei siis mitään syytä huoleen tai mihinkään toimenpiteisiin.
tiedosta. Jotenkin ajattelinkin että mahtaako liittyä tohon ip:n vaihtumiseen. Mul on kyl maksullinen palomuuri koneel, joten eiköhän se joo hoida tehtävänsä.