Primera sd04 viat

Onko kellään tietoa mitä vikoja noissa uusissa primeroissa on ollut?
2545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ainakin bensa katoaa kaikki, mitä tankkiin laitan -täytyypä ensi kerralla huollossa tuosta mainita...

onhan tällä palstalla ollut juttua jäätyneistä takalunkan mikrokytkimistä ja ovista

mielestäni mitään isompia ongelmia ei kellään ole tainnut olla -omaani P12 Visia SportDeck 2.0:aan on vaihdettu vain tuo surullisenkuuluisa mikrokytkin, sekin takuseen (autolla ajettu nyt noin 8.000 ongelmatonta kilsaa)

selaa palstaa alaspäin, niin sieltä löydät vastauksia useimpiin kysymyksiisi!

Äänestä

Minulla on 1,5 vuotta vanha Primera SD. Kilometrejä on kertynyt reilut 80 000. Mitään ongelmia ei ole aikaisemmin ollut, mutta nyt lukoissa on ongelmia. Pesun ja lauhan sään jälkeen kesti paripäivää ennen kuin pakastui ja samalla hyytyi etuovien sähköiset lukkomekanismit. Pääsin viasta irti käyttämällä pitkään sisälämmitintä. Nyt taas oli pitkään lauhaa ja tänään pakastui. Tällä kertaan tankin lukko reistaillee. Kysymyksessä ei ole luukon ulkoinen jäätyminen vaan jotain häiriötä itse mekanismissa.

Vien auton huoltoon ja purnaan nyt esiintyvistä ongelmista. Onko muilla ollut ko. ongelmia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PRIMERA SD 04 kirjoitti:

Onko kellään tietoa mitä vikoja noissa uusissa primeroissa on ollut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu