Unohtumaton

runo64

Rakastin sinua kaltaistasi kaunotarta ja olimme maailman silmissä erottamattomat mutta tulet paloivat ajoivat eteenpäin toinen toisen kyydistä jäi ... Nyt kuljen vieraan taivaan alla toisissa unelmissa muistosi ollessa yhä koskettava kuin sormiesi hipaisu sydämen sopukoissa. Kaikki jotka jälkeesi tulivat heissä olin näkeväni häivähdyksiä sinusta ... Sinun ollessa joku toinen huono kopio ... sinusta.

8

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hieno runo ,unelmista.. Usein rakastetusta tulee aina vain ihanampi muistoissa,eikä hän edes vanhene. Muistot kultautuu. No,mukavaa on varmasti muistella. Kukaan ei ole kuitenkaan korvaamaton,aina voi löytää uuden, ihanan ihmisen..Kauniisti kirjoitit jälleen.Kiitos tästä runostasi..Mutta nyt,mukavaa maanantaita! Iloa! t.Irkku

      • runo64-1

        ...symppikset !!! ja aamuaurinko !!! no eihän ensirakkaus koskaa unodustaan suo ja niissä maisemissa muistellen kuljin ... no pää oli vähän jumissa aamussani hihii ja enkä saanut tätä kulkemaan toivotulla tavalla. kiitos rakas ystäväin kun poikkesit ja nyt toivotan symppiksille uutta upeaa viikkoa ja olkoon se ikimuistoinen... niin toivon lämmöllä sydämestäni.


    • lindalinda1

      kuinka paljon ihminen voi rakastaa nähdä jokaisessa vastaantulevassa ihmisessä hänet kuulla hänen äänensä ja muiden kosketuksissakin tuntea menneestä häivähdyksiä Jouni, joku vain on ja jättää sellaisen muiston. Vaikka tulisi kymmeniä hänen jälkeensä, kukaan ei tunnu samalta - yhtä merkittävältä. Mielestäni runosi ilmentää juuri tuon ajattelun, ihmisen/naisen tärkeyden. Kauniilla säkeillä, joissa on se haikeuden sävel tunnelmallisina lau- seina. Rakkaus ei ole aina lempeä eikä armolli- nen, sellaisista aineksista runosi koostuu. Ja päätös on kuin piste iin päälle. Kaikin puolin onnistunut, hyvä runo.

      • runo64-1

        ... kertoa tässä ensirakkaudesta ja sehän ei koskaan anna itseään unohtaa ... no minä olin nuorempana huuman mentyä ohitse aina odotin näkeväni hänet ja pienoisen pettymyksen jälkeen antauduin uuteen seikkailuun ja joksikin aikaa uusi vanhan sai unohtamaan ... no sellaista se oli silloin kauvan sitten. kiitos kylässä käynistäsi rakas ystäväin ja mestarini. toivotan huikaisevan upeeta uutta viikkoa sinulle, lämmöllä sydämestäni.


    • mies-v57

      Annoit minulle niin paljon, mutta otit minusta liikaa mukaasi. En voi enää koskaan kohota samoihin tunteisiin, Jatkan vain raahautuen, katsoen sinun kuvaasi. Olen kauneutesi vankityrmässä. Kahlittuna vartalosi täydellisyyteen ja viettelevään nauruusi. Odotan mielipuolisuuden rajamailla vain sinua. Minussa on ikävä ja sinun kaipuusi. Luoja, kaunmeutesi joka kiehtoi, on nyt esteeni elämälle. Muuri kaiken uuden edessä. Piikkilankaeste kohdata uusi kauneus, toinen Rakkaus. Elää jälleen kokonaan, erilaisessa hetkessä. Annoin kauneutesi amuletiksi, jota en saa temmattua irti itsestäni. Kuvan itsestäsi, jota en saa särjettyä. Vaalean ihosi kuumaa pintaa, kaikkea, kuiskauksia sinulta sisältäni. Ei olisi pitänyt koskaan katsoa elokuviasi, Marilyn. http://www.youtube.com/watch?v=uDvA1_Ovsp0 Kiitos runostasi. Kuinkahan usein me miehet ihastutaan naisen kauneuteen ja alamme kutsua sitä Rakkaudeksi? Ja nainen ihmettelee, miten pinnalliset efektimme, voivat olla Rakkautta. Ihastuminen on ihonpaksuinen. Rakkaus on kokonaan. Todella hieno ajatus Rakkausrunossasi ja mitä hienoin toteutus. Sanat ja säkeet tukivat ajatustasi juuri oikein, oikealla tunnelmalla. Parhaita runojasi ja nautinnolla luin, sekä koin. Hieno Runosi! Voimia ja jaksamista aurinkoiseen päivääsi hyvä Ystävä.

      • runo64-1

        ... kuvaus unelmasta joka vie tähtitaivaille asti ja haaveiden olessa purje joka pullistuu rakkauden lempeistä tuulista ja matkan auringon laskuun kera rakkaan kanssa voi aloittaa ... kylmä lattia ottaa vastaan uneksijan. olipas hienon hieno runo sinulta taas ja siihen oli tosi helppo samaistua. hyvä ystävä hyvä !!! no ensinnä miehet uskovat rakkauteen enemmän kuin Naiset ja kauneuteen on helppoa ihastua mutta ei vie välttämättä onnen porteille muuta kuin kehon, sydämen pudotessa minne lie kelkasta hihii. no kuvailin ensirakkautta tässä vain kaikki kömpelyys ja haparointi jää niin mieleen ja tunteiden ollessa suunattomia. kiitos kun kylässä poikkesit ystävä hyvä ja toivotan uutta upeaa viikkoa, menoa ja meiningiä rakkausrintamalla.


    • kaunis kukka jonka en uskonut kuihtuvan milloinkaan. Rinnan polttava tuli ajoi eteenpäin, rakkauden kentillä. Nyt muistoni itkee kun ajattelen Sinua, etsin ja etsin vaan en löytänyt vertaistasi. Sinä olet muistojeni kukkatarha, elämäni kentillä. Joskus muistot satuttavat mutta antavat myös voimaa, eivät syyttäen eikä soimaten vaan valaen uskoa huomiseen. Kiitos lukunautinnosta.

      • runo64-1

        ... hieno runosi ja tosi hyvin kirjoitettu. no kahlasin tässä ensirakkauden lumoissa ja siitäkin silloisesta 'tytönhupakosta' kun kuulee niin muistot lämmittää ajatuksia herättää... kiitos vierailustasi ystävä hyvä ja toivotan mitä parhainta päivääsi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      49
      1354
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      160
      1166
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      1037
    4. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      882
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      198
      881
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      12
      812
    7. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      786
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      771
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      758
    10. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      85
      737
    Aihe