Kevät!!

Ah ihanaa. Kevät tulee vihdoinkin tänne Kainuuseenkin. Pääsee istumaan terassille ja nauttimaan elämästä. Tulispa lämmin vappukin.
1133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eikä tule, tulee taas kylmä kesä. Kausi on alkanut olen ajanut taas pyöräni lasinsiruun, %¤#?\!!!. Oiskohan niin paljon rahaa että kaupunki puhdistaisi teitä pari kertaa kesässä, ollaankohan me niin köyhiä. Lähetin tuosta viime kesänä palautettakin. Harkitsemaan lasinsirun kestäviä gummeja. Ollut pitkään tiet lumettomana, kun lumentulo loppuu ja ilmat alkaa lämpenemään, tiet alkaa loskaistua. Niitä loskaa ei tajuta aurata yhtään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TulppaaniX kirjoitti:

Ah ihanaa. Kevät tulee vihdoinkin tänne Kainuuseenkin. Pääsee istumaan terassille ja nauttimaan elämästä. Tulispa lämmin vappukin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu