Skansen jne.

Kyselijä?

Sellaista kysyisin, että tuo Djurgården näyttäisi olevan ihan tuossa Vikingin terminaalia vastapäätä. Helpoiten näköjään pääsisi kun hyppäisi laivasta suoraan rannalle ennen laivan satamaan tuloa:) No joo, mutta meneekö siitä Vikingin terminaalin läheltä mitään lauttaa sinne vai onko ainoa keino kiertää koko kaupunki että pääsee toiselta puolen sisään? Kiitos vastauksista.

2

625

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinne pääsee
      • slussenilta

        Kuten linkissä oli, niin Slusenilta menee lautta ja siihen/siitä on näppärin kävellä laivalta/lle. Osa lautoista käy Skeppsholmenin laiturin kautta ja osa menee suoraan, mutta ajassa ei ole paljon eroa. Poispäin lähtee myös lauttoja Nybroplanille, älä mene siihen, ellet halua keskustan suuntaan. Myös Grönä Lundin laiturista ajaa lautta Slussenille, taisi olla eri firmaa ja se oli viime suvena ainakin hieman hitaampi (väljempi aikataulu, niin ajelivat verkkaisaan).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      85
      3617
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      81
      3260
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3092
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      70
      2740
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2242
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      65
      1822
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      27
      1799
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1755
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1709
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1668
    Aihe