Heippa!
kertokaas kokemuksianne tästä aparaatista. Monia huonoja kokemuksia näyttää olleen tällä palstalla mutta ilmeisesti siitä Gkolmosesta?
Oon pc-elämän jälkeen hankkimassa ensimaciksi tollasta ibookkiGnelosta. Kertoilkaa kokemuksianne kiitos!
p.s. Kellään nokian datakaapelia? toimiiko macissa? entäs siihen kuuluvat ohjelmat?
kertokaas kokemuksianne tästä aparaatista. Monia huonoja kokemuksia näyttää olleen tällä palstalla mutta ilmeisesti siitä Gkolmosesta?
Oon pc-elämän jälkeen hankkimassa ensimaciksi tollasta ibookkiGnelosta. Kertoilkaa kokemuksianne kiitos!
p.s. Kellään nokian datakaapelia? toimiiko macissa? entäs siihen kuuluvat ohjelmat?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itse ostin heti kun ilmestyi tuon G4 iBookin ja hyvin on toiminut.
Ainoastaan minun mielestä noi kuoret ovat aika laadutonta työtä verrattuna Powerbookkeihin. Mutta kyllä iBookin kuoret paremmat on kun sonyn vaiossa, hinta myös ; )
Ostin opiskelijapojalle tollasen marraskuussa. Kovin tyytyväinen on tuntunut olevan. Olis vaan pitäny pistää samalla Bluetooth ja Airport tilattessa, mutta muhun iski nuukuus. No, saahan BT:n mokkulana...
Siis riippuu mikä Nokian kaapeli ja mihin tarkoitukseen. Sarjakaapeli ei toimi, pitää olla USB.
Mutta softapuolen tukea Nokialla ei ole. Ne on vain PC:lle.
Toi ei tarkoita, etteikö Nokian kännykät toimis Macin kanssa. Mulla on 6310i ja käytän sitä reissussa Bluetooth modemina. Toimii oikein hyvin.
Jepjep, usbkäyttönen kaapeli mulla on, peeceellä toimii ihan ok ja käytän ohjelmana sitä nokian datasuitea. nyt ku vaihtaa Mäccäriin niin ei sillä niin väliä jos ei muut kaapelin featuret toimi, mutta jos sen "gprs-modeemin" saa macilla toimimaan niin se riittää mainiosti"
Tietysti riippuu mikä Nokia sulla on, mutta täältä löytyy ajurit Nokian puhelimille: http://www.taniwha.org.uk/
Asetukset kuntoon, piuhat kiinni ja eikun nettiin.
Moi,
Itsellä on nyt ollut tuommonen g4 ibookki jokusen päivän. Hieman tietty vaatii totuttelua parinkymmenenvuoden dos/win/unix käytön jälkeen.
Ainakaan toistaiseksi ei mitään valittamista, touchpadi on ehkä mun nakkisormilleni hieman turhan herkkä, mutta siihen varmaan tottuu.
Ehdoton pluspuoli on akun kesto. Akku kestää ihan jumalattoman kauan käyttämiini PC-läppäreihin verrattuna.