kyllähän yksi parhaista radio kanavista on radio suomipop :) hyvää musiikkia laidasta laitaan :)
suomipop
yön-poika
171851
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kuunneltavaa Aamulypsyn ajan, ei muuta....
suomipop. Samaa yksitoikkoista musiikkia vuodesta toiseen. Samat aki sirkesalot ja juicet soi jatkuvasti vuodesta toiseen. Ja huonot juontajat.
Millaista musiikkia pitäisi SuomiPOPin soittaa?
vaihtelevampaa.
sellaista kuin alussa 2001. oli helvetin monipuolinen ja ennakkoluuloton kokonaisuus. silloin juontajinakin oli hyvä nimiä kuten Minna Ruolanto.
Asiantuntijana osannet kertoa miksi SuomiPOPin kuuntelija määrät ovat kasvaneet samalla kun ovat tiivistäneet soittolistaa?
Koska U103 lopetti! Sen takia.
Se upotettiin 12.5.1918.
U103 102,8 FM ;)
niillä oli saman verran kuuntelijoita kuin sukellusveneellä miehistöä.
Suomipop lähti nousuun 2,5 vuotta sitten, kun Jaajo ja Anni menivät aamuun.
Annilla ei merkitystä. kuka tahansa suunsoittaja menestyis Jaajon nosteessa. Spopilla ja Rockilla on härkimmät jutut aamuisin, SBSn konservatiivikanavilla semmosta ei kattottais, ja tukahdutetais alkavat kyvyt alkumetreille, mitä Spopilla iltapäivässä ei tehty Jaajon aloittaessa.
Rock Sika-Harri Moision johdolla selvässä laskussa. City / Radio 957 sekoittaa pakan Helsingissä ja nakertaa Rockin suosiota. S-popin tiukka lista kyllästyttää jo. Nova puskee eteenpäin ja Iskelmä nostattaa lukuja. Voice hakkaa NRG:n mennen tullen tulevina viikkoina. Metro sinnittelee mutta ei pysty enää kasvuun. Ylen puolella Suomi säilyy mutta X menettää lukuja.
jaa shitnova puskee vielä kulunemmalla ja tiukalla listallaan? Metrolla sama juttu, lisää vaihtelevuutta niin ei kyllästytä.
Metroradioiden pitää tiivistää soittolistaa niin saavat lisää kuuntelijoita.
se on loistava kanava, vaikka hetkittäin tuntuu että ne soittaa liikaa samoja nimiä,varsinki Edelmannia, paljon tulee Leskistäkin (nytkin soi "paperitähdet" mut se ei niin haittaa, kun oon fanittanu sitä aina. Mut ei kuitenkaan valittamista, loistavaa viihdettä on nekin lakimies Pykäläisen (osuva nimi muuten herralla) vierailut tiistain keskipäivissä,niin vakavia kun nuo lakijutut onkin, niin aina ne repeilee jollekki. Niinku tänäänkin oli sellanen kysymys että onko pakko maksaa pizzayrittäjän vaatimia korvauksia, kun jossain pizzeriassa jonkun lätkäjoukkueen tullessa syömään,tältä kysyjältä pääsi kovaääninen ja vissiinki pahanhajuinen pieru, ja lätkäpelaajat oli lähteny sen sileän tien pois. ja samalla tietysti yrittäjältä jäi saamatta muutamakin satanen. hajosin kyllä itsekin ihan täysin tuolle kysymykselle
Groove FM ja Eero Peltonen hakkaavat kaikki muut.