niin että täällä osataan kyllä naureskella nuijille jotka tarttis oikeesti apua, mutta siihin se osaaminen sitten jää! Eli en edelleenkään saa sitä perkeleen osoitetta linkiksi. Täytyy varmaan etsiä joku viisaampi paikka mistä kysyä kun ei täällä mitää tiedetä..
Onko nyt
hömppäiita
15849
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
tiedetään. kysy sieltä.
>Onko nyt hömppäiita < On! Sinulle neuvottiin jo!
ongelma jos vastaukset kelpaa. Ensimmäisessä vastauksessa se jo kerrottiin rautalangasta vääntämällä.
Eteen ja taakse pitää jättää tyhjä väli.
Näkyy linkinä vasta sitten kun lähetät viestisi täältä suomi45 plastalta. Kopioi>Liitä menetelmälä se homma onnistuu myös tällä palstalla.
joku tajusi jotain! Eli se ei siis näy linkkinä ennen lähetystä! Ongelma on siis ratkennut. Kiitos sinulle viisas kun kerroit! Ja sinä joka esiinnyt täällä hömppäiitana niin mene muualle olee tyhmä, riittää kun mä täällä sekoilen!
kyllähttp://www.iltasanomat.fi/
Tuossa testasin vain, että linkki toimii vaikka ei jätä tyhjää väliä eteeen.
Kävin lukemassa sen sun aiemman viestin, niissä vastauksissa kerrottiin ihan selkeästi miten täällä S24:ssa saat linkin tekstin joukkoon. Väännetään vielä kerran: 1. valitse osoite osoiteriviltä 2. Kopioi osoite, esim ctrl c yhdistelmällä 3. Liitä osoite Viestikenttään ctrl v yhdistelmällä. Tai hiiren kakkosnapin valikosta Liitä.
http://www.hömppäiita
Painan osoiterivin siniseksi ja Internet Explorerissa menen yläpalkissa olevaan Sivuosioon, painan kopiointi kohtaa ja sen jälkeen menen haluamalleni sivulle ja Kohdasta Sivu liitän tiedoston sinne. Mozillassa puolestaan klikkaan osoiterivin siniseksi ja menen yläpalkissa olevalle Muokkaa-kohtaan ja valitsen sieltä Kopioi. Sitten menen haluamalleni sivulle, valitsen Muokkaa ja liitän tiedoston sinne.
JOS se kohde on sinulla auki...jonka haluat linkiksi, NIIN MAALAAT SEN OSOITERIVIN. http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000301&posting=22000000042873998#22000000042873998
paikanvaihdos sua auttaa jos et noilla annetuilla ohjeilla onnistu
http://google.com
Laitat osoitteen tuossa muodossa käyttäen http skeemaa http://www.w3.org/Addressing/rfc1738.txt tarviiko sitä enää enempi selittää?