Etsitään sisustussuunnittelijaa

Kokemksia?

Voitko suositella etelä-Suomesta jotakin hyvää sis.suunnittelijaa?

19

4387

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä kannatti

      Itse löysimme hyvän suunnittelutoimiston Zoom Designin. Saimme heiltä erittäin hyvää palvelua ja olimme tyytyväisiä. He ottivat toiveemme hyvin huomioon ja lopputuloksesta tuli todella hyvä. Voin suositella erittäin hyvällä kokemuksella. He tekevät suunnitelmia ymmärtääkseni aika laajalla alueella etelä-suomea. Jos haluat käydä heidän nettisivuillaan, tässä osoite http://www.zoomdesign.fi

      • Hyvä sisustaja

        Hei kaikki olet itse varmaan jo saanut suunnittelijan mutta katsoppa Johanna Salminen ja muurametalot hän on mahtava!


    • Leona

      Oletko vielä etsimässä suunnittelijaa?
      Toimin itse sisustussuunnittelijana etelä-Suomen alueella, toimipiste Helsingissä.

    • yp

      Jos etsitte hyvää sisustussuunnittelijaa, niin itse käytin Sisustusvimma nimistä firmaa. Suunnittelija Hannakaisa Manninen teki todella hyvää jälkeä mökilläni. Pääasiassa toimii Helsingin seudulla. http://www.sisustusvimma.fi

      • Hei, ostin uuden asunnon ja tarvitsisi sisustussuunnittelijan (Helsinki). Onko vinkkejä mistä löytyisi, mikä on hintataso ja miten voisi varmistua hyvästä laadusta?


      • Anna-Rosa
        hannelej99 kirjoitti:

        Hei, ostin uuden asunnon ja tarvitsisi sisustussuunnittelijan (Helsinki). Onko vinkkejä mistä löytyisi, mikä on hintataso ja miten voisi varmistua hyvästä laadusta?

        Heips
        Kokemusta löytyy..
        Teimme omakotitalon täysremontin ja otimme yhteistuumin suunnittelijan avuksemme. Kilpailutin 6 eri tyylistä sisustussuunnittelutoimistoa, joista valitsimme mieluisimman. Hintahaarukka pyöri 600 ja 3500 euron välillä. Hauskinta tarjouskilpailussa oli se, että otimme suosittuja (tv:stä tuttuja) ja aivan tuiki tuntemattomia suunnittelijoita, mitä nyt netistä löysimme. Lähetin tarjouspyynnön, pohjapiirrustuksen ja kirjoitin suuntaa-antavasti ajatuksia sisustuksesta. Kalliimman tarjouksen saimme, loogisesti, "julkkissuunnittelijalta". Halvin oli opiskelijalta (yhtään väheksymättä).

        Emme ottaneet halvinta mahdollista, koska halusimme suunnittelijalla olevan jo perspektiiviä asioista ja kokemusta kokonaisvaltaisesta suunnitelmasta. Yllätykseksemme huomasimme kuitenkin, että Hesan ulkopuolelta löytyy paljon suunnittelutoimistoja, jotka pystyvät tarjoamaan hintakelpoisen työn ja että tekevät myös töitä tänne pääkaupunkiseudulle. Vaikka siis toimisto sijaitsee Satakunnassa.

        Mikäli siis suunnittelu on ajankohtaista, suosittelen kilpailuttamista! Ensinnäkin. Suunnittelijoita on joka lähtöön. Ihan sieltä *** maalilinjalta ammattisuunnittelijoihin. Vaikka perus rautakauppa tarjoaa sitä suunnittelua, kannattaa oikeesti miettiä; haluaako todella rahoille vastinetta (= henk.kohtaisen suunnittelijan), vai sen ammattilaisen joka käyttää pelkästään niitä ketjun omia mallistoja ja tuotteita (mikä on loogistakin)! Toiseksi, näitä sisustussuunnittelijoita on oikeesti joka lähtöön. Toinen on käynyt ompelukurssin ja toinen ammattikorkeakoulun. Hinnat samat.

        Remontti on nyt viimeistä piirtoa myöten valmis. Kilpailuttakaa suunnittelijanne. Hyvin suunniteltu on puoliksi tehty! Voin laittaa suunnittelijamme yhteystiedot sähköpostissa, laittakaa mailia: mkeela(at)gmail.com


    • asiakas Turuusta

      kotisivut: www.kodikaskoti.net
      Lämpimät suositteluni!!

      • piia-liisa

    • olk

      kk-interiors , Turku

    • Sisustelija

      Deco Texa Oy, Helsinki

      www.decotexa.com

      pysyvät budjetissa ja kuuntelevat asiakasta, osaavat myös yllättää omaperäisillä ratkaisuilla.

    • Lauris

      Tampereella toimii Koski Interior niminen suunnittelutoimisto.
      Ei ole hinnaltaan kalliimmasta päästä ja itse ainakin olin
      todella tyytyväinen suunnittelijan työhön. Ymmärtääkseni
      sisustussuunnittelija Maiju Koskinen tekee projekteja
      myös Etelä-Suomeen. Ainakin nettisivuilla www.koskiinterior.fi oli kohteita esim. Lohjalta.
      Voin suositella lämpimästi!

    • A.p.

      Suunnittelutoimisto ja design-liike Porissa.

      • isot plussat Katoko

        Miksei sitä oo valittu noihin sisustusohjelmiin, jotka pyörii tuolla telkussa!?!?!


    • kotikammari

      Hei, katso ammattitaitoiset sisustussuunnittelijat Sisustussuunnittelijat Ry:n nettisivuilta (Si ry)

    • Just' eikä melkein

      Kaunien asunto minkä olen koskaan nähnyt. On Helenan (Tila-ohjelma) suunnittelema.

    • kaani fani

      Kaani antoi hyvää palvelua.
      Ostin muutaman kalusteen suunnitelman pohjalta enkä joutunut maksamaan itse suunnitelmasta mitään.
      Kaikki hoitui ammattitaidolla ja nopeasti.
      Voi olla että noissa suurissa ketjuissa on kovaa pakkomyyntiä ja huonoa ammattitaitoa mutta kyllä tuolla Kaanilla hoitui varsin kuluttajaystävällisesti ja hyvällä silmällä.

      • kannattaakokeilla

        Mun mielestä sisustussuunnittelija casa-design Leena Mannila on todella hyvä. Hän on itse todella luova ja toteuttaa kohteesi juuri sinun toivomasi laiseksi ja kokoiseksi. Suosittelen!


    • Harrastaj bloginisti

      Valkoinen katto, valkoiset ovet keittiökaappeihin, mustat tasot keittiöön.
      Valkoiset seinät kaikkiiin huoneisiin.

      Siinä peruslähtökohdat.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1739
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1216
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1112
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      135
      933
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    7. 77
      632
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      629
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      528
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      502
    14. 36
      484
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe