vanhan vetokoukun romiksesta ja olen asennellut sitä paikoilleen. odotin että johdolle olisi valmis reikä, tälläistä ei kuitenkaan löydy, enkö vain löydä vai poraanko reijän ehjään peltiin. Miten tuo katsastus menee, täytyykö heti vai voiko odottaa seuraavaan vuosikatsastukseen.
Vastaukset 3
- ei,
löydy valmista reikää niin poraa reikä jonnekin ja laita siihen kumitulppa/läpivientikumi jonka läpi vedät johdot. Ei tarvitse katsastaa, vetoa vaan. 1.4.2000 ja sen jälkeen käyttöönotetuissa autoissa koukun tulee olla e-hyväksytty.
- löytyy
Takapuskurin alta löytyy valmis reikä läpiviennille. Otat ja tyhjäät kontin ja riipaiset varapyöränkin vaikka pois, niin takaseinässä pitäisi olla reikä valmiina kumitulppineen. Ellei ole, niin sitten on varmaan peräpeili joskus vaihdettu. Niin tai jos sulla on ollut jo takapuskurikin irti, niin olishan sen jo siitäkin huomannut.
- kiitos..
vastanneille, reiän jouduin poraamaan, loppujen lopuksi helppo homma kunhan ensin löytyi 14 mm poranterä. läpivientikumi oli johdossa valmiina. Virtavarkailla yhdistin johdot, auton johdoissa kummitteli ensin keltavihreä jota luulin maajohdoksi, maajohto on kuitenkin valkoinen mustalla raidalla. Puskurin ruuveista kaksi katkesi, toisen porasin auki ja korvasin vastaavalla, puskurin alla olevan vaihdoin koko ruuvin ja mutterin. Ei mikään ensikertalaisen projekti mutta ei nyt ylivoimaisen vaikeakaan jos on vähän kokemusta miten päin ruuvi aukeaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 54980
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan69781Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli65765- 61731
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.50666- 62633
Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk7616Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33603- 78486
- 37480