NaturaMedin matkalta palannut

Eevaeläkeläinen

Palasin viime yönä paljon kirjoitetulta Venetsian matkalta. Lähdin ennakkoluulottomasti matkalle 23.4 ja palasin tosiaan viime yönä 28.4 n. klo. 3.30. Olin matkaan tosi tyytyväinen. Ostin koko retkipaketin 349 € ( siitä vähennettiin se 100€:n varausmaksu). Jokaiselle sentille sain vastineen. Kaikki järjestetty etukäteen ja valmiina odottamassa. Oppaat mahtavia. Ilmoille kukaan ei voi mitään ja niinpä meilläkin satoi sunnuntaina, mutta omalla asenteella ja hienon ryhmän avustuksella kaikki ok.

7

1658

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 60violet

      Todella kiva reissu.Olin matkalla omatoimisesti ja kiva porukka löytyi kasaan. Kysykää rohkeasti tupakkakaupan suloiselta myyjältä,bussikuskeilta ja hotellin henkilökunnalta aikatauluista,lippujen hinnoista ym. mitä haluatte tietää.He vaikka piirtävät reitin bussipysäkille,jos on kieliongelmia. Oikein hyvää matkaa ja positiivista mieltä.

      • nainen itä-suomesta

        Hei. Olitko se lila tukkainen ja asuinen...?


      • 60violet
        nainen itä-suomesta kirjoitti:

        Hei. Olitko se lila tukkainen ja asuinen...?

        todellakaan ollut.Minulla on vaaleat hiukset ja vaatetuksenani oli mustat housut ja bleiseri.


      • huoltaja1

        Olin todella tyytyväinen matkaan ja minua onnisti,kun osui mukava naisporukka ja kuljimme omin päin ja ostimme edulliset liput tupakkakaupasta ja satamasta.Suosittelen et tosiaan rohkeesti matkaan vaan mukaan!


      • nainen itä-suomesta
        60violet kirjoitti:

        todellakaan ollut.Minulla on vaaleat hiukset ja vaatetuksenani oli mustat housut ja bleiseri.

        .. arvoitukseksi kaikki ne "tutut leidit" samalta matkalta, joiden kanssa oltiin aiemmin käyty keskustelua tällä palstalla.....


      • freelife

        Tulin eilen ko. Venetsian matkalta. Olen reissaillut kymmeniä kymmeniä kertoja eri maissa eri matkatoimistjen järjestämillä matkoilla enkä millään yhtä upeasti järjestetyllä matkalla ole ollut. Neljän päivän retkipaketti maksoi 300 euroa ja niihin sisältyi jopa hienot illallisetkin kolmena iltana. Ilmatkin suosivat meitä kevään viimeisellä matkalla olleita.


    • Irma &Pena

      Olemme samaa mieltä! Nyt pulinat ja itkuvirret pois. Kukaan ei voi väittää, etteikö tienyt,mihin lähtee ja joutuu. Tarjolla oli menemistä ja ohjelmaa sekä omatoimimatkalaisille että paketin ottaneille. Matkatoimisto ja NaturaMed Pharma tekivät tarjouksen, "josta ei voinut kieltäytyä". Jokainen saattoi sen jälkeen joko tulla mukaan tai olla ilman. Uskomme, että matkat tästä vain paranevat, kun matkanjärjestäjät saavat lisää kokemusta. Hienoa, että asiakkaille on tarjolla tämänlaisia matkavaihtoehtoja. Universal Tours ja NaturaMed Pharma takovat vielä jonkin aikaa, ennen kuin muut fiksut yritykset ja yhteisöt tajuavat tämän tyyppisen matkaidean! Kiitos ennen vappua mukana olleille noin 180:lle matkakumppanille sekä vielä opetteleville nuorille oppaille. Uskon, että suurin osa oli tyytyväisiä, vaikka keväinen Venetsian sää hieman oikuttelikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      64
      4365
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3485
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3150
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2608
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2307
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2079
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      22
      1984
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      192
      1870
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      395
      1542
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1398
    Aihe