Weke katiskamies

asiakkaana kaupassa

Sattui Korpiveikon,se Weke katiskan tekijä, pistäytymään Savonseudulla kalastustarvikekauppaan ja näki toisen valmistajan tekemän katiskan niin hiiltyi siitä hirvittävästi.Muut ei saa tehdä katiskoita kuin hän tai ei hän niitä itse tietysti tee vaan hänen firma.Se mies on sairas,käytös oli kuin mielipuolen.Luulen että EU:ssa sallitaan vapaa kilpailu eikä Korpiweikko voi omia yksin katiskonvalmistusta.Kaikkien kauppiaiden pitäisi pistää noin törkeästi käyttäytyvä mies poikottiin.

8

2432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalaukko

      Olen kuullut samanlaisesta tapauksesta Itäsuomalaisesta kalastustarvikeliikkeestä.Oli hakenut katiskansa myynnistä ja raivonnut siellä. Kerrotaan nyt totuus kaikille.Korpi-Weikko Oy tai Veikko Hakala ei ole saanut koskaan mitään patenttia katiskalle tai katiskan osalle.Mallisuojia on haettu 7 kpl ja osa niistä on rauennut.Valehdeltu on koko aika että olisi patentoitu.Haettu ehkä on mutta patenttia ei voi myöntää tunnetulle asialle.Patentti-ja rekisterihallitus ei tunne edes hakemista. Jokainen voi varmistaa nämä PRH puh.0969395858

    • kiinnostunut totuudesta

      Kävin juuri Patentti- ja rekisterihallituksesta paperin.Korpi-Weikko Oy:n tai Veikko Hakalan nimellä ei ole sellaista patenttia haettu joka liittyisi katiskoihin.Mallisuojia oli mutta osa oli mennyt vanhaksi.Todistus maksaa 8,17 euroa.

      • pat.haet.

        On pitkään ihmisiä kusetettu Korpiveikon toimesta.Katiskossa on metallinen laatta jossa lukee pat.haett.


      • saanut haukkua
        pat.haet. kirjoitti:

        On pitkään ihmisiä kusetettu Korpiveikon toimesta.Katiskossa on metallinen laatta jossa lukee pat.haett.

        tätä mikälienee katiska miestä, niin mitä katiskaa itse myyt? Eikö lienekoko ketju yhdestä koneesta lähtösin?


      • alkuperäinen kirjoittaja.
        saanut haukkua kirjoitti:

        tätä mikälienee katiska miestä, niin mitä katiskaa itse myyt? Eikö lienekoko ketju yhdestä koneesta lähtösin?

        En ollut myyjänä jos en ostajanakaan katiskoasioissa mutta satuin kulkemaan liikkeen ohi.Kun silmät ja korvat toimii niin sattuuhan näkemään yhtä sun toista.Myytkös sinä.


      • selvisi kaikki
        alkuperäinen kirjoittaja. kirjoitti:

        En ollut myyjänä jos en ostajanakaan katiskoasioissa mutta satuin kulkemaan liikkeen ohi.Kun silmät ja korvat toimii niin sattuuhan näkemään yhtä sun toista.Myytkös sinä.

        kaikki patentti hakemuksetkin??????


      • alkup.
        selvisi kaikki kirjoitti:

        kaikki patentti hakemuksetkin??????

        Ei minulle sinällään siinä kaupan edustalle selvinnyt mutta se selvisi millainen moukka oli se mekastaja siinä.Moukka on lievä ilmaisu.


      • Anonyymi
        alkup. kirjoitti:

        Ei minulle sinällään siinä kaupan edustalle selvinnyt mutta se selvisi millainen moukka oli se mekastaja siinä.Moukka on lievä ilmaisu.

        Sama meno taitaa jatkua edelleen… katiska käyty ostaa myynnistä ja sanottu lähtveän viemään poliisi asemalle😂 säälittävää touhua


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      119
      5453
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      276
      2206
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      92
      1783
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1220
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1197
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1130
    7. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      153
      1126
    8. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1119
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      114
      1108
    10. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      87
      1074
    Aihe