Muistelen 70-luvun Caracasia jossa muutamia kertoja olin matkalla isäni kanssa hänen liikeasioidensa yhteydessä, kaupunki oli ihastuttava, minulla on sieltä kaipuuntäyteiset muistikuvat.
Millainen mahtaisi olla Caracas nykyään, en ole käynyt, ei ole varaa, mutta jos saisin säästettyä mietin uskaltaisiko sinne edes matkustaa. Ois tosi mielenkiintosta, ehkä kuitenkin jonkun seurueen kanssa, tosin ei sinne varmaan mitään seuramatkoja tehdä sinänsä, ehkä jotain päivän retkiä ja maksaa maltaita.
Muistelen Caracas'ia
leuto tuuli
1964
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Miksei sinne uskaltaisi matkustaa (ei siellä heti kuole, vaikka UM:n matkustusvaroituksista ja nettipalstojen jutuista sellaisen kuvan voikin saada), mutta pelkäänpä, että jos sulla on kovin nostalginen kuva paikasta, niin ei välttämättä sitten täysin vastaa... Ei se mun mielestä matkailijalle välttämättä mikään ihana paikka ole, turvallisuusasioita saa oikeasti miettiä, ja roskia joka puolella, pakokaasuja ilmassa myös kiitettävä määrä. Mutta kyllä siellä omat hyvät puolensakin on. Mutta joo, en ehkä kuvailisi paikkaa sanalla ihastuttava... heh.