Ruoka on

halpaa ja palkat niin korkeita, että koskaan ennen ei palkalla ole saanut näin paljoa ruokaa.
12418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

esim moottoripolttoöljyn laita, ei paljoa maksele

Äänestä

ettei koskaan aiemmin ole mennyt.

Äänestä
  • mitä suuremmat tulot, sitä enemmän joutuu maksamaan veroja..

    Äänestä

  • taivaan tosi kirjoitti:

    mitä suuremmat tulot, sitä enemmän joutuu maksamaan veroja..

    yritetty selostaa. Suurituloiset maksaa osan pienituloisten ruuasta. Kas, kun hokasit.

    Äänestä

tuottaja juoksee entistä lujemmin

Äänestä

-

Äänestä

kallista ja palkat niin matalia, että koskaan ennen ei palkalla ole saanut näin vähää ruokaa.

Äänestä
  • kun paskoo tulloo vähemmän

    Äänestä

  • Kyllä tuo ketjun aloituksessa esitetty väite pitää paikkansa, turha on jotain muuta yrittää väitellä.

    Äänestä

  • faktaa- kirjoitti:

    Kyllä tuo ketjun aloituksessa esitetty väite pitää paikkansa, turha on jotain muuta yrittää väitellä.

    -

    Äänestä

-

Äänestä

-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt niin kirjoitti:

halpaa ja palkat niin korkeita, että koskaan ennen ei palkalla ole saanut näin paljoa ruokaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu