Poliisille nimetön vihje

Ottakaas tutka mukaan ja klo 6.30 Jokelaan. Poimikaa kortti pois harmaan Subaru Legacyn kuljettajalta. Ajaa Hämeentielle päin kuin kaistapää!
2610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

voi pikku pumpulia..kyllä niillä kusipäillä on ikävä kyllä se tutka aina kiinni autossa!

Äänestä

ja onhan siellä se hullu mersukuski!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuusula kirjoitti:

Ottakaas tutka mukaan ja klo 6.30 Jokelaan. Poimikaa kortti pois harmaan Subaru Legacyn kuljettajalta. Ajaa Hämeentielle päin kuin kaistapää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu